Telefonumuzun güvenliğini artırmak için oldukça kullanışlı bir özellik. Parmak izi ile ekran kilitini nasıl aktif edeceğinizi anlatmaya çalışacağım. LG V10, LG G5, LG G5 SE ve LG V20 modellerinde bulunan parmak izi özelliği ile içeriklerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Parmak iziniz ile ekran kilitini açın veya kilitli içeriğe erişin.

# Parmak izi ekran kiliti aktif etme

 • Ayarlar
 • Genel
 • Gizlilik
 • Parmak izleri & güvenlik
parmak izi aktif etme
parmak izi aktif etme

# Parmak izi tanıma ve güvenlik ayarları

Yukarıda ki menüyü takip ederek geldiğiniz Parmak izi ve Güvenlik menüsünden Parmak izi menüsüne giriş yapıyoruz. Daha önce belirlediğimiz ekran kiliti pinini bize soracak. Şifremizi girdikten sonra, parmak izleri menüsüne erişim sağlıyoruz.

 • Parmak izi ekleyin
  Facebook ''Bir şeyler yanlış gitti. Lütfen tekrar dene.'' Hatası Çözümü

Menüsünden + butonuna tıklayarak parmak izi tanımlama işlemleri yapıyoruz. Parmağınızı güç tuşu veya parmak izi sensörü üzerine yerleştirin. Parmağınızı arka, arkaya farklı bölgelere, Farklı şekilde kaldırıp yerleştirin. Aşağıda ki fotoğrafda da göreceğiniz gibi % işlemi %100 olana kadar devam edin.

Parmak izi okutma ve ayarlama
Parmak izi okutma ve ayarlama
 • Ekran Kilitini Parmak izi için ektinleştirin

Parmak izleri menüsünde bulunan seçenekler menüsünden Ekran Kiliti seçeneğini işaretleyip parmak izi ile ekran kilitini açmayı aktif edebilirsiniz.

parmak izi içerik kiliti
parmak izi içerik kiliti
 • İçerik kiliti

Parmak izini tanımladığınız için artık içerik kilitlerinde parmak izi güvenliğini kullanabilirsiniz. Sizin haberiniz olmadan kimse içeriğinize erişim sağlayamaz. Parmak izinizle Galeri ve QuickMemo+ deki kilitli içeriği erişebilirsiniz. Galeri gibi önemli resimlerinizin bulunduğu menüye parmak izini aktif ederek kullanabilirsiniz.

6 YORUMLAR

 1. Merhabalar LG v10 um var ama ekranı açmadan parmak iziyle kilidi açamıyorum once ekranı açıp sonra parmağımı okutuyorum bunu düzeltmemizin bir yolu var mı

 2. Afedersiniz LG V 20 de Sanırım Bi Eksikmi Yada Benmi Çözemedim Olmaması Gerek Bi Sorunla Karşı Karşıyayım
  Unutmuş Olduğum İçerik Kilidi Şifremi 17/18 vs
  Kaç Kez Denememe Rağmen Tekrar Aktif Edebilme Yolunu Bulamadım
  Konu Hakkında Umarım Gerekli Yere Bilgilendirme Yapıp Yardımcı Olursunuz..
  Teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here