Pokemon GO Hataları Ve Çözüm Yolları

Bu makalemizde sizlere Pokemon Go Hataları ve çözüm yollarını anlatacağız. Yayınlandığı ilk günden itibaren ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada indirilme rekorları kıran Pokemon GO oyunu ile bazı hatalar alabilirsiniz.

0
1036

Bu makalemizde sizlere Pokemon Go Hataları ve çözüm yollarını anlatacağız. Yayınlandığı ilk günden itibaren ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada indirilme rekorları kıran Pokemon GO oyunu ile bazı hatalar alabilirsiniz. Bu hataları ve Çözüm yollarını sizlere aşağıda sıraladık. Nintendo’nun dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan ve büyük küçük demeden sokağa döken Pokemon GO oyunu resmi olarak ülkemiz de yayımlanmadı. Kullanıcılar internette düşen apk dosyası ile şimdilik oyunu oynayabiliyorlar.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de kısa sürede yayımlanacaktır. Google Play’de şuanda ülkemizde kullanılamıyor hatası alıyorsanız buradan indirebilirsiniz. Pokemon Go indir  Oyun hakkında fazla bilginiz yoksa LG Telefonlara Pokemon Go Nasıl Kurulur? adlı makalemizi okumanızı öneririm.

Pokemon GO oyununda genelikle en çok alınan hataları ve çözümleri sizler için derledik.

# Oyun Neden Açılmıyor?

Oyunda son zamanlarda açılmama sorunu baş göstermeye başladı. Pokemon GO açıldıktan ve giriş yaptık’dan belirli bir süre sonra şu şekilde bir yazı karşımıza çıkıyor. Our serves are humbled by your incredible reponse.
We are working to resolve the issue please try again soon! Oyun bağlamadığımız zaman karşımıza çıkan bu hata şu şekilde açıklayabiliriz. Biz şuanda hizmet verememekteyiz!!  Kısa süre sonra tekrar deneyin sorunu çözmek için çalışıyoruz ! Şeklinde bir açıklama karşımıza çıkıyor. Pokemon Go server ve sunucularında yaşanan sorunlar nedeni ile oyunu kapatıp daha sonra denemenizi tavsiye ediyorum. Bu hata genelde bütün kullanıcılarda görünmektedir ve ara ara oyuna girilebilmektedir.

Şunu unutmayalım, oyun şuan beta aşamasında yani geliştirme aşamasında oldugu için ara ara hatalar almanız mümkündür. Şimdilik size tavsiyem oyun içi satın alma yapmayınız. Sunucularda yaşanacak her hangi bir sorun yüzünden satın aldığınız ürünlere daha sonra ulaşamayabilirsiniz.

# Oyuna Google Hesabı ile Giriş Yapılamıyor Hatası

Oyunu yükledikten sonra oyuna Google hesabımız ile giriş yapıyoruz genelde. Fakat bazı kullanıcılar Google ile giriş yap dediğinde ekranda poke topu dünüp duruyor ve bir türlü giriş ekranı açılmıyor. Uzun süre beklemenize rağmen giriş yapamıyorsanız. İnternet bağlantınızı kontrol ediniz veya oyunu uygulamalardan kaldırıp farklı bir .apk dosyası indirip kurunuz.  Sorun büyük ihtimal ile çözülmüş olacak.

# Gym’lerde Büyük Bug Hatası

Oyun geliştirme aşamasında olduğu için bazı bug’lar yani hatalar olabiliyor. Şuanda ciddi hatalardan biriside GYM’ler de yaşanan bağlantı hatası. GYM’de bir sahneye çıkıp rakibimiz ile dövüş yaptığımızda rakibimizin sağlığının bir anda düştüğünü görebiliyoruz. Fakat saldırıya devam ettiğimiz de rakibimizin sağlığında her hangi bir gerileme olmadığını görebiliriz. Şimdilik bu hatanın bir çözümü görünmüyor. Dövüşün bitmesini bekleyip, kazanıp kazanmadıgımıza bakacağız yada oyunu yeniden başlatacağız.

# Uygulama Yükleme Hatası

Android kullanıcılarının en çok karşılaştığı ”Application Not Installed” hatası ile uygulama malesef yüklenemiyor. Genellikle bu hataayrıştırma sırasında yüklenmeye çalışılan .apk dosyasından kaynaklanıyor. Güvenilir olmayan .apk dosyaları genellikle böyle sorunları ortaya çıkarabiliyor. Oyunun Google Play Store‘de olaması bize .apk dosyasını yüklemeye yönlendiriyor. Durum böyle olunca internet üzerinde çokça bulunan Pokemon Go Apk dosyalarının hepsinin çalıştığını söyleyemeyiz. Güvenilir bir kaynak’dan tekrar indirip, kurulum yapınız.

# GPS Sinyali Konum Hatası Çözümü

Pokemon Go oyunu bildiğiniz üzere GPS ile harita üzerinde konumunuzu kullanarak oynanabiliyor. Konum bilgisi (gps) açık olmadığı zaman oyun açılmıyor. Oyun açılmadığında yapmanız gerekenler, Ayarlara girip ayarlarda konumu (gps) açmanız gerekmektedir.

# Trainer Hesabı Sıfırlama Hatası

Pokemon GO oyununu oynaya bilmemiz için bir hesap ile giriş yapmamızı istiyor. Oyunda 2 farklı giriş yöntemi bulunuyor. Birisi Nintendo’nun Trainer hesabı ile diğeri Google hesabımız ile giriş yapabiliyoruz. Google ve Trainer hesabınız ile aynı e-mail adresine bağlı olacak şekilde iki farklı Pokemon GO hesabı oluşturmak istediğiniz de bu kabul edilmiyor. Oynadığınız tüm ilerlemeler siliniyor ve oyunu baştan başlıyorsunuz.

# Server (Sunucu) hatası Çözümü

Pokemon Go oyununun bir anda yükselişi oyunun sunucularında da hatalar vermeye sebep oluyor. Şuan ülkemizde dahil olmak üzere bir çok ülkede resmi olarak yayımlanmayan oyunu milyonlarca kişinin aynı anda indirip oynaması sunucu hataları vermesi normal gibi karşılanabilir. Oyunun en heyecanlı noktasında çıkan bu sorun sinirleri alt üst ettiğini söyleyebiliriz. Oyuna bağlanırken bizden istenen kullanıcı hesabını Trainer hesabı ile değilde Google hesabı ile bağlanmanızı öneririm. Beta sürecinden çıkıp resmi sürüm yayımlandığında ilerlemeniz uçup gitmemesi için Google hesabınızı bağlamanız da fayda  var.

# Batarya, Şarj Tüketimi Sorunu

Günümüz de oynadığımız oyunların başlı başına bir batarya sömürücüsü olduğunu söyleyebiliriz. Günümüz de yüksek grafikli  popüler oyunlara neredeyse şarj dayanmıyor. Pokemon GO gibi GPS’e ihtiyac duyan bir oyunda, bataryamız tükenmek için adeta bizimle yarışıyor. Pokemon GO geliştiricileri bu batarya sorununu düşünerek, tasarruf modu geliştirmişler. Uygulama ayarlarından Battery Saver

# PokeCoins ile Satın Alma Hatası

Pokemon Go oyunu’da diğer ücretsiz indirilebilir oyunlar gibi, Oyun içi satın alma işlemleri bulunuyor.  Oyun içinde bulunan Store’den oyun için gerekli ek ürünler satın alınabiliyor. Satın alma işlemi sırasında kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı ”You already own this item” hatası çözümü şuan için bulunmuyor. Oyun geliştiricileri böyle bir  hata ile karşılaşılmasının sebebinin internet bağlantısında yaşanan bir sorunun ortaya çıkmasını gösteriyor. Çözüm yolu için ise Oyunu yeniden başlatılmasını veya internet bağlantısının kesilip yeniden aktif edilmesini tavsiye ediyor.

# Oyun’da Ses Bozuk Çıkıyor

Bozuk çıkan sesin genelikle harici Bluetooth kulaklık ve ekipmanların kullanılmasında karşımıza çıkıyor. Üçüncü parti Bluetooth cihazlarının telefona bağlanmaya çalışılmasından kaynaklanabileceği söyleniyor. Oyun bildiğiniz üzere Bluetooth teknolojisini kullanan özel bir bileklikle de oynanabiliyor. Oyun için yeni bir güncelleme yayımlanana kadar şu etap da yapacak pek bir şey bulunmuyor.

# Oyunu indirme sorunu

Pokemon Go en sık yaşanan sorunların başında Oyunu indirememek geliyor. Google play’de kullanıcıların karşısına genelde şu hata çıkıyor. ”Bu öğe ülkenizde Kullanılamıyor” bu uyarının sebebi Pokemon Go oyununun şimdilik sadece belirli ülkelerde Google Play‘den indirilebiliyor. Türkiye’de  ki kullanıcılar oyunun .apk dosyasını indirip yükleyebilirler. iOS cihazlar içinde aynı şey geçerler. Türkiye’de ki hesabınız ile Pokemon Go oyununu indiremezsiniz. Kanada hesabı açarak telefonunuza indirebilirsiniz. Pokemon Go oyunu bazı cihazlar’da çalışmıyor. Bunun sebebi oyun gereksinimlerinden kaynaklı, telefonunuzda ki yazılım en an düşük Android 4.4 KitKat ios cihazlarda iOS 8 yazılı olması gerekiyor. Root işlemi yapılmış Android telefonlarda da çalışmadığını söyleyebiliriz.

PAYLAŞ
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.