Şimdi sizlere Facebook video indir nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Video izleme sitesi Youtube kadar popüler olmasa da, Facebook videoları da son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Programsız olarak Facebook Videolarını nasıl indireceğini detaylı olarak anlatamaya çalışacağız. Hiç bir eklenti ve program kullanmadan Facebook videolarını Cep telefonumuza ve Bilgisayarımıza indireceğiz.

  Facebook Videoları Nasıl indirilir?

  1. İlk önce indireceğimiz Facebook Video’sunun Sağ üst köşesinde bulunan menüye tıklıyoruz.

 

facebook video menüsü
facebook video menüsü

2. Daha sonra açılan menüyü yukarı doğru kaydırıyoruz. En aşağıda bulunan ”Bağlantıyı Kopyala” seçeneğini seçiyoruz. Bu işlemi yaptığımızda video’nun Facebook url adresini kopyalamış oluyoruz.

Facebook url kopyalama
Facebook url kopyalama

Aşağıdaki ekranda indireceğimiz videonun kopyalanan adresini görebilirsiniz. Bu video adresi daha sonra bize Facebook Videolarını indirirken lazım olacak.

  Remote Call Service Uygulaması Nasıl Kullanılır?
Facebook adres kopyalama
Facebook adres kopyalama

3. Facebook üzerinden video adresini kopyaladıktan sonra neredeyse işlemi tamamlamış oluyoruz. Şimdi yapacağımız işlem internet tarayıcımızı açmak, bu Chrome veya farklı bir tarayıcı olabilir. Tarayıcımızın adres çubuğuna şu adresi giriniz: http://www.downloadvideosfrom.com/tr/ 

Aşağıdaki ekranda göreceğiniz gibi ”Facebook video url’sini gir” yazan yere, kopyaladığımız video url’sini yapıştırıyoruz. Daha sonra görselde işaretlediğimiz yere tıklıyoruz. Facebook da beğendiğimiz videoları bu şekilde telefonumuza veya bilgisayarımıza programsız olarak indirebiliyoruz.

picsart_11-14-12-05-58

Unutmadan şunu belirteyim, indireceğiniz Facebook videoları herkese açık olmak zorundadır. Gruplar ve sadece arkadaş paylaşımlarına açık videoları bu işlem ile maalesef indiremezsiniz. İndirdiğiniz videolar genelde Telefonun galerisinde görünür. Galeride görünmeyen videolar içinde Telefonumuzun Dosyalar uygulamasına girip Download klasörüne bakmanız gerekmektedir.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here