LG Akıllı telefonlarda Radyo uygulaması bazı modellerinde bulunurken, bazı modellerde Radyo bulunmuyor malesef. LG ürettiği tüm modellerde radyo uygulamasını gömülü olarak barındırıyor aslında. Sadece Türkiye cihazlarında Radyo olmasına rağmen çalışmıyor. Bunun sebebi; LG ek bir vergi ödememek için radyo donanımını TR cihazlardan kaldırıyor. Trt bandrolü adı altında bir miktar vergi ödemesi gerekiyor, bu vergiden kaçan LG radyo uygulaması cihazında olmasına ragmen donanım olarak uygulamayı kaldırıyor ve radyo TR cihazlarda çalışmıyor.

İthalat cihazlarda radyo uygulaması bulunuyor mesela LG G3 D855 cihazında Radyo bulunurken LG G3 D855TR cihazında radyo bulunmuyor. LG G2 D802 cihazında çalışan radyo LG G2 D802TR cihazında malesef çalışmıyor.

  Google Asistan İndir | Lolipop - Marshmallow -Nougat
Lg g4 radyo ekranı
Lg g4 radyo ekranı

İthalat cihazlarda radyo uygulamasını aktif etmek için; Uygulamalar-/Güncelleme Merkezi/Uygulama Güncelleme yolunu takip edin.
Aşağı doğru inince boş uygulamalar kısmında FM radyoyu göreceksiniz. Güncelleme veya yükle butonuna tıklayarak Radyo uygulamasını aktif edebilirsiniz.

TR cihazlar için şuan yapılacak bir şey bulunmuyor. Radyo uygulaması hiç bir şekilde çalışmıyor. Bazı apk dosyaları kullanarak test etmememize rağmen cızırtı gelsede radyo uygulamasını aktif etmek mümkün olmuyor.

26 YORUMLAR

  1. G4 kullaniyorum uzun zamandir fm radyo uygulamam sorunsuz çalışıyordu ancak birden calismamaya basladi kulaklık yada girisle ilgili bir problem kesinlikle yok. Ayrica Ayarlar/Genel/Telefon Hakkında/Güncelleme Merkezi/Uygulama Güncellemesi menüsünde Radyo cikmiyor artık. Yeni güncellemeler nedeniyle mi acaba yada bu durumu nasıl duzeltebilirim

    • Eğer FM Radyo uygulaması yoksa güncellemelerle birlikte sistemden kaldırılmıştır. Ek olarak internetten FM Radyo uygulamasını APK formatında bulup telefona yükleme yaparak deneyebilrisiniz

  2. Merhaba ben K10 nun K430TR modelini kullanıyorum ve ben system de radyoyu priv-app’te buldum ve kurdum ama çalışmadı güncelleme gelirse çalışır mı

  3. Benim telefonum Amerikadan Bestbuy’dan alındı. LG G5 RS988 bu telefonun donanımında radyo var mı? Donanımında yüklü ise nasıl açabiliriz ? Yüklü değil ise yükleme imkanı var mı?

  4. merhaba arkadaşlar, Lg model telefonuma İnternetsiz ücretsiz çalışan kral fm radyosunu indirmek istiyordum bir kaç uygulama indirdim ama çalışmıyor, Yardımcı olabilir misiniz. Önereceğiniz uygulama yada apk dosyası var mı ?

  5. benim lg g4 de ithalat garantiliydi fm radyo çalışıyordu garantiye yolladım geldi telefonum fm radyo yükledim fakat çalışmıyor frekans buluyor eskisi gibi radyomu açıyor fakat ses gelmiyor çalışmıyor tr malıyla mı karıştı anlamadım gitti 😀 bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

      • Donanımda fm radyo var. Zaten fm çipi snapdragon işlemciye entegre , isteselerde sökemezler. Zaten RDS özelliği çalışıyor , yani kanal ismi hatta şarkı ismi gözüküyor. Sadece radyonun ses çıkışı kapatılmış TR cihazlarda. O yüzden sordum avrupa rom yüklesek çalışma ihtimali var mı diye. Belki IMEI den kitlemiş olabilirler o zaman rom olayıda kurtarmaz durumu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here