Remote Call Service Uygulaması Nasıl Kullanılır?

2
10241

Güney Koreli firma LG’nin akıllı telefonları için sağlamış olduğu uygulama olan Remote Call Service ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için cevapladık. Akıllı telefonumuzda yüklü bir şekilde gelen uygulamanın kullanımını anlattık. Uygulama, LG’nin teknik servisleriyle uzaktan konuşarak akıllı telefonumuzda bulunan sorunlar için çözüm yolu olmaktadır.

Remote Call Service Nedir?

Remote Call Service, LG akıllı telefonlarında sistem uygulamaları gibi yüklü bir şekilde gelen uygulamadır. Bu uygulama, LG teknik servis ekibiyle uzaktan iletişim kurarak akıllı telefonumuzdaki sorunlara çözüm bulma yolu olmaktadır. Genellikle yazılımsal problemler için kullanılabilecek alternatif halde olan programın Türkçe karşılığı “Uzaktan Servis” olarak geçmektedir. Akıllı telefonumuzda bulunan uygulamayı kullanabilmek için LG merkezinde çalışan müşteri hizmetlerini aramak gerekmektedir. Çağrı merkez hattına ulaşabilmek için 444 6 543 numaralarını tuşlayıp arama yapmanız yeterli olacaktır.

Çağrı merkezi ile kurulan iletişimde “Uzaktan Servis uygulamasını kullanmak istiyorum.” diyerek çağrı merkezini yönlendirebilirsiniz. Çağrı merkezi bu isteğe karşılık size bir kod verir ve bu kod ile uygulamayı aktifleştirebilirsiniz. Kod yardımıyla aktifleştirdiğiniz uygulamayı kullanarak teknik servisle iletişim haline geçebilir ve sorununuzu iletebilirsiniz. Teknik servis genellikle bu uygulamada yazılımsal problemler için destek sağlayabilir. Donanımsal problemler için sizi en yakın teknik servise yönlendirmek ister.

  LG G4 Genisys Rom 3.7 Marshmallow by Sezer Şimşek (Only H815)

 

Akıllı telefonunuzda bulunan yazılımsal tüm sorunları tespit edip tek tek teknik servise iletebilir ve sorunun çözülmesini isteyebilirsiniz. Bu iletişimle birlikte teknik servis telefonunuza erişir ve sorunun çözümünü arar. Telefon erişimi kısıtlı olan teknik servis çalışanı telefonun sadece sistemine erişim gerçekleştirebilir. Telefonunuzda bulunan rehber kayıtlarına, galerideki fotoğraflara veya mesajlarınıza telefon sahibi izin vermediği sürece kesinlikle erişemez. Uzaktan servis uygulamasının kullanımıyla ilgili hiçbir ücretlendirme yapılmaz ve yapılamaz.

IMEI numarası LG‘ye sahip değilse veya telefonda bulunan IMEI başka bir telefona klonlandıysa o telefonda Remote Call Service uygulamasından yararlanamazsınız. Teknik servis IMEI numarasına göre telefonlarda işlem başlatıp kayıt altına alarak sorunun başlangıç ve bitişini not almaktadır. Uygulamanın kullanımı, her ne kadar LG akıllı telefonlarında hazır halde verilse de Türkiye‘de gerçekleştirilememektedir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here