[ROM][5.1.1] LG G2 Resurrection Remix v5.5.9 Rom

10
1933

Resurrection Remix rom LG G2 için olan custom romlar arasında en çok kişiselleştirilebilen, en kullanışlı ve benim gördüğüm kadarıyla “en stabil olan” Android 5.1.1 romudur. Bu rom ile Xposed ile yaptığınız çoğu özelleştirmeyi Ayarlar kısmından hiçbir ek uygulamaya gerek duymaksızın yapabilirsiniz.

Resurrection Remix v5.5.9 Rom Dosyalar:

Resurrection Remix v5.5.9 Rom Yükleme Rehberi

 • Telefonunuzda Stock KitKat (4.4.2) sürümü yüklü olmalıdır. (Önemli not: Telefonunda 5.0.2 android sürümü yüklü olanlar kurulumda hiçbir sorunla karşılaşmamak için önce stock KK sürümünü telefonunuza yükleyiniz.) (Bilmeyenler için: LG Akıllı Telefonlara “Flashtool” Üzerinden Yazılım (Stock Rom) Yüklemek)
 • Telefonunuzu TWRP Recovery modda başlatın. (Bilmeyenler için LG G2 İçin Root Ve Recovery Yüklemek)
 • Wipe sekmesinden Advanced Wipe‘a girip System, Data, Cach ve Dalvik Cache dizinlerini işaretleyip wipe işlemini başlatın.
 • Install sekmesinden önce ROM‘u sonra da GAPPS‘i yükleyip telefonunuzu yeniden başlatın.
  LG G2'ye Cheloz Team ROM V5 Kurulum Rehberi (UX4/5)

Hepsi bu kadar. Android 5.1.1 yüklü G2’nizi güle güle kullanın.

Edit: Rom hakkndaki görüşlerim

 • Öncelikle en çok şüphe edilen konudan başlayayım, şarj.. Ben şarj süresinden gayet memnun kaldım, internetli yoğun kullanımda şarjı günü fazlasıyla çıkartıyor. 5 saat gibi gayet iyi bir ekran süresi aldım.
 • Kasma, donma, gecikme gibi bir sıkıntım yok. Rom gayet hızlı ve stabil çalışıyor. Ayrıca ısınma stock KitKat’ten bile daha az. Ben fazla bir ısınma hissetnedim açıkçası.
 • Ram kullanımı CM 12.1’e göre biraz fazla geldi bana ama onu da yüklediğim 150 civarındaki uygulamaya bağlıyorum.
 • Çift tıklama konusunda bir sıkıntı yok. Sadece ana ekranda durum çubuğu ve gezinti çubuğunda çalışıyor onun dışında telefon kapalıyken ve kilit ekranındayken ekranın her yerinde çift tıklama çalışıyor. Bu bence bi dezavantaj değil.

Ekran görüntüleri yerine rom’u tanıtan bir video (Not: Video romun eski bir sürümünün videosudur.)

10 YORUMLAR

 1. BUNU YÜKLEDİM TELEFON BU ROMUN LOGOSUNDA DEVAMLI KALIYOR GAPPS UYGULAMARINI YÜKLÜYOR DEVAMLI DOWNLOAD MODE GİRİYORUM ama asla stock rom yapamıyorum twrp ye hiç girmiyor sadece yapabildiğim download mode girmek ve tüm işlemleri sıkıntısız yapıyorum brick olan telide kuratrıyorum ama bu başka birşey lütfen yardım bekliyorum

 2. Merhabalar, bir çok rom denedim ve lg nin stock rom tabanli romlari haricindeki hicbir rom da (cyanogen vs) kamera düzgün çalışmadı. Kamera açılıyor ancak stock romlardaki gibi güzel çekim yapamılamiyordu. Bu romda da aynı sorun bulunuyor mu?

 3. bu romda ben sürekli “”unmounted system failed no such volume”” hatası alıyorum kurulum yapamıyorum kitkat üzerindede aynı kk baseband kurulumundada aynı

  • Wipe yaptınız mı? Wipetan sonra böyle bir sorun yapmamalı. Eğer wipe yapmanıza rağmen bunu alıyorsanız twrp ayarlarından mount system yapın bi de öylendeneyin olacaktır

  • lollipop romun üzerine kurmayı denemişinizdir o yüzden boot ekranında kalmış. yukarıda uyarmıştım Stock KitKat romun üzerine kurun diye

   • baseband sürümü uyumlu değil. lollipop tabanlı romlardan geçerken kitkat baseband kurmanız gerekir. fakat ben önermem baseband kurulumundan sonra rom kurulumunda yine sorun yaşayabilirsiniz. en temizi stock kitkat üzerinden kurmaktır.

   • bence en iyisi gloudy 3.3 ve dorimanx karnel cyangenmod yukedim sei cok kotu cikiyordu oyunalrda sanki cizirtiliydi ama bunda gayet guzel ses cikiyor ve stabil

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here