Saf Android ROM olarak adlandırılan CyanogenMod, performans ve şarj yönünde ünlü bir ROM’dur. LG G4‘ün H815 modelinde Bootloader Kilidi açılabildiği için kolaylıkla yüklenebilmektedir ancak H815TR modeline sahip kullanıcılar maalesef bu ROM kurulumunu yapamazlar. LG G4 H815 kullanıcıları Bootloader Kilidi kırmak için aşağıdaki makaleden yararlanabilirler.

https://www.lgdestek.net/lg-g4-bootloader-kilidi-acma-root-recovery-yukleme/

ROM, Android 6.0.1 Marshmallow mimarisine sahiptir. Google cihazlarından portlanıp özelleştirilen ROM, arayüzde kötü olsa da performans ve şarjda mükemmellik sağlamaktadır. Dilerseniz öncelik olarak dosyalarımızı indirelim:

LG G4 CyanogenMod13 indirme linki;

https://download.cyanogenmod.org/?device=h815

Open Gapps indirme linki;

http://opengapps.org/

Adsız

Gerekli dosyalarımızı başarıyla indirdikten sonra ve Bootloader Kilidi de açıldıktan sonra Google Play Store’dan Reboot Recovery programını indiriyoruz ve TWRP‘ye hızlı geçiş yapıyoruz.

  [ROM][7.0][D855] LG G3 Beanstalk ROM Kurulum Rehberi

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.qbanin.reboot&hl=tr

Adsız

TWRP‘ye başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra hemen Backup (yedek) bölümüne girip sistemin yedeğini alıyoruz. ROM yüklemede başımıza gelebilecek her türlü sorundan kurtulabilmek için Backup (yedek) çok önemli rol oynamaktadır.

image16

Resimdeki gibi yaptıktan sonra TWRP‘de ana menüye gelip Wipe (temizlik) bölümünden varolan sistemi siliyoruz. Sistemi silmemizin sebebi kuracağımız ROM ile varolan sistemin çakışmaması ve temiz bir kurulum olması içindir.

TWRP-Wipe-Data

Wipe (temizlik) işlemini de resime göre tamamladıktan sonra TWRP‘nin Install kısmından önce ROM dosyasını ardından da Gapps paketini flashlıyorsunuz. Kurulum bu kadar basit.

Adsız

Kaynak = XDA = http://forum.xda-developers.com/g4/development/rom-cyanogenmod-13-0-t3243588

Developer = By codeworkx

13 YORUMLAR

  1. hocam ben bu romu yükledim geyet güzel bi rom ben fakat amerauygulaması pek hoşuma gitmedi acaba stock romdaki kamera uygulamasını bu roma kurmak gibi bir olurmu yardım hocam

  2. hocam bende g4 h815tr android 6 var root yapabilmek için önce 5.1 e döndüm sonra root yaptım şimdi de cm13 ü yüklemek istiyorum yükleyebilir miyim yüklerken eğer google paketini 5.1 mi yapıcam yoksa 6.0 mı şimdiden teşekkürler

      • açılıyo ama root yaptım ama android 5 te sistemin imajını alıp root enjekte edip tekrar yükledim rootlu h815tr ye yüklenir mi bu rom onu soruyorum android 5 olmasına karşın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here