Servisteki Telefonlar LG G5 ile Değişiyor!

1152

LG Türkiye son zamanlar’da kullanıcılarını mağdur etmemek için servisteki kullanıcı telefonlarını yeni amiral gemisi LG G5 ile değiştiriyor.

LG G3 modellerinde ortaya çıkan kasa çatlağı ve LG G4 modelinde oluşan Bootloop, Ghost screen sorunu yüzünden LG kullanıcıları biraz mağdur oldu. Şimdiye kadar LG Türkiye garantili akıllı telefonlar yine aynı model bir telefon ile değişim yapılıyordu. Yaklaşık son bir kaç aydır Garanti süresi devam eden ve LG Türkiye garantili akıllı telefonlar, yeni amiral gemisi LG G5 ve bir alt modeli LG G5 SE ile değişim yapılmaya başladı.

LG Türkiye Servisinde değişim alan kullanıcılara LG G4 yerine LG G5 veya LG G5 SE gönderiyor.

degişim lgg5

Telefonunu servise gönderen kullanıcılardan aldığımız bilgilere göre; LG Türkiye servisi, stoklarda LG G3 ve LG G4 olmadığı için, kullanıcılara LG G5 modelini kabul ederseniz gönderelim şeklinde bir beyanda bulunuyor. Daha fazla beklemek istemeyen ve yeni bir model telefon kullanmak isteyen, telefon sahipleri LG’nin bu güzel jestini kabul ediyor.

degişim

Şimdilik LG bir üst model gönderse de her kullanıcı için geçerli değil tabi ki. Stoklar da LG G2 modeli olmadığı için bir dönem LG G3 gönderdiklerini biliyoruz. Şimdiler de servis’de ki LG G2 modelleri stoklarda olmadığı zaman kullanıcılara LG Stylus 2 modelini gönderdiğini söyleyebiliriz.

lg g5 degişim

  Hangi Telefonlara Değişim kararı çıkıyor

Genel de Bootloop sorunu, yani telefon logo’da kalıyor ve hiç açılmıyor. Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız servise göndermenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda Ghost Screen sorunu yüzünden de LG değişim kararı çıkarıyor.

Sizde serviste yaşadığınız sorunları yorum yazarak iletirseniz, diğer kullanıcıları bilgilendirmek adına çok iyi olur.

DOA değişim nedir? Swap işlem yapılmış ne demek? Hangi telefonlar için değişim işlemi uygulanıyor? gibi sorulan cevaplarını; LG, ”DOA Değişim Bekliyor” Ne Demek? makalemizde detaylı olarak anlattık, okumanızı tavsiye ediyoruz.

Paylaş

1152 YORUMLAR

 1. 1.5 yıldır kullandığım g3 cihazım kendiliğinden kapandı. Birçok denememin birisinde açıldı ve mavi ekranda kalıp yine kapandı. Sevise yolladım, bekliyorum. Lg servis butür arızalarda değişime gidiyormu

 2. Merhaba lg v10 telefonumu garantiye gönderdim sorunu telefon açılmıyor açılıp kapanıyor sadece logosunu görüyorum yeşil ekran verip yazılar yazıyor Bu durumda telefonumun durumu ne olur bilgi verirseniz sevinirim

 3. Merhaba.
  Kamu oyunda acil gündem oluşturulmalı bence. LG, ben dahil hemen hemen bütün müşterilerini mağdur ediyor. Benim 2 cihazım da serviste. v10. biri 5 haftadır biri 3 hafta oldu. Para iadesi istiyorum yapmıyorlar yeni cihaz da göndermiyorlar. İnsanları enayi yerine koyuyorlar.

 4. Merhabalar bugum itibariyle g4 telefonum lg logoda kaldı acılmıyor.garantiside var teknosadan almıştım. Ekranın logo kısmında ince bi cizik kırık var ve arka kameranın camı kırık baaka bi sorunum yoktu. Teknosa 20 günü gecer gelmesi ama bunlardan kaynaklı para iadesi yapamayız dedi.bende önceden g3 vardı yenisini göndermişti yetkili servis diyince arayım sorum dediler vermedim.serviste ekranla cam degişmeden garanti tamiri yapmıyoruz diyor.ee zaten kac tllik birde parcalar artıl elimizde var telefon yeni gelmeyebilir dedi.napaam teknosada aynı sekilde mi davranır ben tamir istemiyorum cunku.bir yardımcı olursanız sevinirim. Teknosaya mı vereyim napsam yenisi gelir mi acaba?

  • Teknosa size gerekli bilgiyi vermiş. Hasar görmüş telefon garanti dışı kalır bu her firmada aynıdır. Önce hasarlı parçaları ücret dahilinde servise yaptıracaksınız daha sonra telefonun garanti dahilinde diğer arızasını yaptıracaksınız.

 5. Merhaba.
  Kulanmakta olduğum LG V10 cihazımın ekranında Ghost Screen (Hayalet Ekran) oluştu.Teknik servise verdim,ana kartın değişmesi gerekiyormuş değişti, teslim aldım. Fakat Lg V10 cihazlarda kronik olan bir arıza olduğundan 1 ay geçmeden tekrar aynı ghost screen başladı. Tekrar servise verdim. Bu sefer ekran değişmesi gerekiyormuş.
  10 gün sonra cihazımı almak için teknik servise gittim. Cihazımı alırken,telefonun arkasındaki sıvı teması etiketi kızarmış olduğunu gördüm.
  Ve servise telefonumun sıvı temasında bulunmuş olduğunu söyledim. Bana cihazı teslim almadan önce öyle olduğunu çıkıştı. O halde bunu ıspat etmesini istedim. Cihazı tamire bırakırken vermiş olduğu belgede bunu belirtmemiş olduğunu söyledim. Ve kesinlikle o sıvı temasının teknik serviste yapıldığına eminim. Bu durumda cihazım garanti dışı kalacaktı.

  Simdi telefonumu teslim almadım. O sıvı temasının resmini cektim. Ve bununla tüketici halkları mahkemesine gideceğimi söyledim.
  Sizce simdi ne yapmalıyım ve nasıl yol izlemeliyim. Cihazı tamir olsa dahi geri almak istemiyorum. Ve v10 cihaz istemiyorum artık. ACIL CEVAP lütfen…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here