“Sınırlı Erişim Değiştirildi” Sorunu Çözümü

19
3832

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra internette oldukça zaman harcıyoruz. Günümüzde neredeyse herkeste bulunan akıllı telefonlarla birlikte artık internet de bir parçamız oldu. Ülkemizde internet kullanımı gün geçtikçe artmakta ve hızla yayılmaktadır. Bu internetin faydaları olabileceği gibi zararları da olabiliyor. Şüphesiz bağımlılık zararların en başında geliyor lakin telefona verdiği yazılımsal problemler de olabiliyor. O yazılımsal problemlerden biri de bildirim olarak karşımıza çıkan “sınırlı erişim değiştirildi” hatası oluyor.

Sınırlı Erişim Değiştirildi Nedir?

Akıllı telefonumuzda internette gezinti yaparken bildirimler sıkça gelir. Bildirim panelinden tek tek kontrol edip neyin geliştiğini ve ne zaman bir haber, mesaj vb. durumun geldiğini öğrenebiliriz. Bu bildirimlerden bir tanesi de internetten kaynaklanabilen “sınırlı erişim değiştirildi” hatası oluyor.

Sınırlı erişim değiştirildi hatası genellikle internette gezinti yaptıktan sonra ortaya çıkan bir durum oluyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için birkaç adımla sizlere çözümleri sağladık.

1-İnternet Paketi

İnternet paketi bitmek üzere olan bir kişinin bulunduğu bölgede internet hızı yüksek olduğundan paket kullanımı da hızlı olur. Bu hızlı kullanım, beraberinde paketin bitmesinin yanında bahsettiğimiz bildirimin de karşımıza çıkmasına olanak sağlar. Bu bildirim geldiğinde internet paketimizi kontrol etmeliyiz. Paket bitime yakın ise telefon otomatik olarak algılar ve internet üzerinde erişim değişikliği yapar. Bunun için paketinizi yenilemeniz gerekmektedir.

  Bootloader Kilidi Açılan LG Akıllı Telefon Listesi

2-Çekim Gücü

Her akıllı telefonda internete girebilmek, telefonla konuşabilmek ve mesaj atabilmek için şebeke gereklidir. Günümüzde en yüksek şebeke ağı olan 4G hayatımıza girdiğinden beri belirli bölgelerde oldukça hızlı işlemler yapmamızı sağlamaktadır. Avantajı olduğu gibi dezavantajı da olan bu bantların bazı durumlarda bahsedilen bildirimin karşımıza çıkmasını ortaya çıkarır. Telefonunuzun şebekesi GSM/WCDMA ise sadece WCDMA şekline almayı özen gösterin. Belirli bölgelerde çekim gücü düştüğünde 3G’den 2G’ye düşen bant, bu bildirimi karşımıza çıkarır ve bizi uyarır.

 

3-Telefon Anteni

Akıllı telefonlarda bulunan antenler, bizlere çekim gücü sağlar ve kolaylıkla internete erişebilme ve konuşma yapabilme olanağı gösterir. Telefonunuz çeşitli darbelere maruz kaldığında anten çekim gücü azalabilir veya bozulabilir. Bu gibi durumlarda çekim gücü düşer ve bildirim, uyarı şeklinde karşımıza çıkar. Sorunun çözümü için telefonunuzu en yakın teknik servise götürmelisiniz.

4-Hard Reset

Çeşitli çözümler işe yaramadıysa hard reset çözüm olabilir. Genellikle yazılımsal problemlerde kullanılan hard reset işlemi, telefonun yazılımsal problemlerini çözmede oldukça etkilidir. Gelen bildirimin ortadan kalkmasını da sağlayabilme ihtimali olan hard reset işlemini telefonunuzun modeline göre Google‘da aratabilirsiniz. LG akıllı telefon kullanıcıları ise buraya tıklayarak hard reset işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilir.

19 YORUMLAR

 1. Lg v10 kullanıyorum 3 ay önce anakart değişimi yapıldı ama yaklaşık 3 hafta önce telefonumun şebekesi çektiği halde yalnızca acil aramalar hatası veriyor hattımı başka telefonda denedim sorunsuz çalışıyor .Kendi telefonuma başka hat taktım çalışmadı yani sorun telefonda sizce bu sorun neyden kaynaklanmaktadır.

  • Eğer telefonunuzun garantisi devam ediyorsa teknik servise götürün. Anakartın SIM kart slotunda bir sorun olabilir. Bu tespit edildiğinde ücretsiz değişimi gerçekleştirilir.

   • Servise götürdüm donanımsal sorun yok diyorlar , şebeke ayarlarını sıfırlıyorlar galiba düzeliyor 2. Kez gittim bakalım bi daha yapıcakmı şebeke katmanından dedi ama anlamadım.

 2. Selam telefonum Lenovo Motorola g4 ve mesaj geldiği zaman. Ses çıkmıyor. Kulaklık takınca yada müzik çalarken bildirim yada mesaj gelirse öyle ses çıkıyor sorunu çözemedim bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden

 3. merhaba kardeşim. G4 H815TR telefonum da aklıma hayalime gelmeyecek bir sorunum var. ocak 2017 de telefonumu hayalet ekran sorunu için servise verdim. ekran ve anakart değişimi yapılarak geri verdiler. 15 temmuz 2017 tarihinde IMEI kayıtsız olduğu için telefonum şebekeye kapandı. buraya kadar suç LG servisinde çünkü bana anakart değişimi sonrası IMEI kayıt yapılaması gerektiğini bildirmediler. neyse, LG Müşteri Hizmetlerini arayıp sorunumu bildirdim ve 48 saat içinde bu sorun ortadan kalktı. lakin Telefonumu Kapatıp açtım ve hizmet yok / yalnızca acil çağrılar ibaresi var ekranımda çağrı yapılmıyor. sim kart problemlidir dedim (simkart rehberine telefonumdan ulaşılıyor) başka bir telefonda simkartımı denedim normal bir şekilde arkadaşımı aradım konuştuk. daha sonra arkadaşımdan turkcell hattını alıp G4 telefonuma taktım ve sorunsuz bir şekilde şebekeye bağlandı.
  kendi operatörüm Türk Telekom ve kesinlikle hiç bir TT hat çalıştırmıyor hizmet yok / yalnızca acil çağrılar çıkıyor. ailecek tt’liyiz hepsini denedim.

  • Şebeke açıldığı halde bağlantı gerçekleşmiyorsa Türk Telekom ile görüşün. Türk telekom için o telefon kapanmıştır. Servis haricinde operatörler de bu durumu yapabiliyor. En kısa zamanda aktifleştireceklerdir.

 4. Ahmet kardeşim benim sorunum şu; lg v10 kullanmaktayım fakat sürümü yükseltemiyorum yurt dışında yaşıyorum. Kullandığınız cihaz kayıtlı değil diyor yardımcı olabilirmisin… Tşkler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here