Snapchat Nedir ve Nasıl Kullanılır?

0
656

Snapchat Nedir?

Snapchat bir anda sosyal medyada popüler olmaya başladı ve hayatımıza giriş yaptı. Snapchat nedir ve nasıl kullanılır bir bakalım.

Kullanıcılarının bir birlerine Metin mesajı Fotoğraf ve Video gönderdikleri bu gönderilere süre kısıtlaması koydukları sosyal paylaşım uygulaması.  2011 yılında ortaya çıkan uygulama, zamanla popülerliğini daha da arttırdı.

Snapchat indir !

Öncelikle Snapchat uygulamasını Android kullanıcıları buradan iPhone kullanıcıları buradan cep telefonlarına indirebilir. Uygulamayı cep telefonumuza indirdikten sonra uygulamayı açıp kişisel bilgilerimizi girerek üye olmamız gerekiyor. Snapchat adres defterinizdeki kişileri ulaşacak ve karşımıza çıkaracak. Bu şekilde arkadaş ekleyebilirsiniz.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Yaptığımız işlemler bittikten sonra kamera ekranı açılacak. Ekranda fotoğraf çekmek için ekranda ki yuvarlak butona tıklayabilirsiniz. Eğer video çekmek istiyorsanız da aynı daireye basılı tutarak videonuzu çekebilirsiniz.

  Instagram, Yeni Özelliklerini Tanıttı

Fotoğraflara değişik ifadeler ve şekiller eklemek istiyorsanız yüzünüzün üzerine basılı tutun, ekrana yüzünüze ekleyebileceğiniz ifadeler çıkacaktır.

Fotoğrafınızı çektikten sonra sağ üst kısımdan yazı ve sticker ekleyebilir veya fotoğrafınızın üzerine çizim yapabilirsiniz. Yazı ve sticker‘ları üzerlerine dokunarak fotoğrafta istediğiniz yere de taşıyabilirsiniz. Fotoğrafın alt kısmına bulunan kaydet butonuna tıklayarak kaydede bilirsiniz.

Fotoğrafınız hazır olduğunda snap olarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. İçerisinde ok olan mavi yuvarlağa basınca karşınıza arkadaşlarınızın listesi geliyor. Snap gün içerisinde gözükmesini istiyorsanız da ‘Hikayem’ kısmına ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here