Qualcomm yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835’i resmen duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Snapdragon 835 işlemci, Samsung tarafından 10 nanometre FinFET teknolojisiyle üretilecek. Yeni nesil işlemci yine Samsung tarafından geliştirilen, 14 Nano metrelik Snapdragon 821’e göre aynı alana %30 daha çok bileşen sığdırıyor. Snapdragon 821 işlemcisine göre %27 daha iyi bir performans gösteriyor.

  Hangi Telefonlar Snapdragon 835 ile Gelecek?

TMSC ve intel gibi işlemci üreten firmalarda 10 nanometre yongalar üzerinde çalışan işlemcileri var ama, ancak Samsung bu işlemcileri üreten ilk firma olduğunu söylüyor. Snapdragon 835 işlemci ilk olarak 2017 yılında piyasaya sürülecek olan akıllı telefonlarda kullanılabilecek. Bu modellerin başında LG G6 ve Samsung S8 modelleri olduğu düşünülüyor.

  LG G7 Çentikli Ekran Bilmecesi Devam Ediyor!

  Snapdragon 835 ile Quick Charge 4.0 Teknolojisi Geliyor!

Snapdragon 835 işlemcinin en dikkat çekici özelliklerinden biriside  Quick Charge 4.0 teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde akıllı telefonlar %20 daha hızlı şarj olabilecek. Firmanın yaptığı açıklamaya göre 5 dakikalık şarj ile 5 saatlik ek kullanım süresi elde etmemiz anlamına geliyor. Bu teknolojinin Google’ın USB Type-C şarj talimatlarıyla uyumlu olduğu söyleniyor. Daha önce Qualcomm, Google’ın USB Type-C teknolojisi ile Quickcharge 3.0 teknolojisinin uyumsuz olduğunu söylemişti.

Qualcomm‘a göre geliştirdikleri yeni sistem, “hem adaptör, hem de mobil cihaz için gelişmiş güvenlik işlevleriyle geliyor”. Yaptıkları diğer açıklamaya göre pili aşırı şarj etmeyi engelleyecek ve akımı düzenleyecek ek bir güvenlik katmanı bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here