T-Mobile, Android 8.0 Oreo Alacak LG Telefonlarını Açıkladı

12
5239

Amerika Birleşik Devletleri’nde operatör olan T-Mobile, Android 8.0 Oreo alacak LG telefonlarını açıkladı. Daha önce Avrupa birçok bölge için açıklanan Android 8.0 Oreo alacak LG telefonlar listesini T-Mobile ayrı oluşturdu. Güncelleme politikalarının bölgeden bölgeye değişmesiyle birlikte bu kararı alan T-Mobile şirketinin açıkladığı akıllı telefon modelleriyle ilgili güncelleme tarihi belirtmediği görülüyor. Tarihi belli olmayan T-Mobile kayıtlı LG akıllı telefonlarının tahmini olarak ilkbaharın son döneminde ve yaz aylarında kavuşacağı söyleniyor. Daha önce LG Canada Twitter hesabı üzerinden LG G6 için Mart ayı, LG V20 için ise Nisan ayı işaret edilmişti. Bu modellerin Avrupa modellerine 1-2 ay sonra gelecek düşüncesi, T-Mobile kayıtlı LG akıllı telefonlarının daha sonra alacağına işaret ediyor.

T-Mobile, Android 8.0 Oreo Alacak LG Telefonlar Listesini Doğruladı

Yapılan yeni sızıntı ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri operatörü olarak geçen T-Mobile, Android 8.0 Oreo alacak LG akıllı telefonları açıkladı. Uzun zamandır sadece LG V30 ve LG V30+ modellerinin Güney Kore versiyonları Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuştu. Yaklaşık 1 yıldır yeni sistem güncellemesi bekleyen LG G6 modeliyle birlikte birçok model, Android 8.0 Oreo güncellemesini almaya yaklaştı.

LG Canada ekibinin Twitter hesabından atılan tweet üzerinde LG V30, LG V30+ ve LG G6 modellerinin Mart ayında alacağı, LG V20 ve LG G5 modellerinin ise Nisan ve Haziran aylarında yeni güncellemeye kavuşacağı bildirilmişti. Yeni sızdırılan bilgiyle T-Mobile şirketi, güncelleme listesini açıkladı lakin listede bulunan akıllı telefonlarının güncelleme tarihi ile ilgili bir bilgiye yer vermedi. Yeni yayınlanan listede yer alan LG akıllı telefonları şöyle geçmektedir:

 • LG V30+
 • LG V30
 • LG V20
 • LG G6
 • LG G5
  LG G6 ThinQ Modeli Ortaya Çıktı!

Listede yer alan LG akıllı telefon modellerine bakıldığında en eski model LG G5‘in Android 8.0 Oreo alacağı gözlere çarpıyor. Genellikle akıllı telefonları için 2 sistem güncellemesi sağlayan LG firması, son güncellemeyi biraz geç verebilir ama kesinlikle verecek. Listede yer alan LG V30+, LG V30, LG V20, LG G6 ve LG G5 modellerinin ne zaman güncelleme alacağı bilinmiyor. Listedeki akıllı telefonların Avrupa modelleriyle paylaşılan bilgilere bakıldığında LG G6 EUR modeli en geç Haziran ayında Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşacak.

Avrupa modellerinden ayrı olarak hareket eden Kanada modellerinde ise durum daha farklı oluyor. Listede yer alan modellerden LG V20, LG G6 ve LG G5 modellerinin güncelleme tarihi daha farklı olacak. Firmanın Kanada ekibi, LG V20 modeli için Nisan ayını işaret etmişti. Diğer model LG G6 için Mart ayı bilgisini veren ekibin LG G5 modeli için Haziran ayını vurguladığı görülmüştü.

12 YORUMLAR

 1. Ya arkadaşlar lg g5 kullanıyorum.telefon ısındığı zaman sim kart bağlantısı kesiliyor.sim kartı hiç görmüyor soğuyunca tekrar görmeye başlıyor .yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam gerekiyor

 2. Lg g4 kullandım güncelleme vermediler lg tövbe etmiştim ama geçen gün bedava denilecek kadar ucuz. Bitane lg v20 bulunca yine lg aldım..hayat işte ne yapcan ???

 3. Daha güvenlik yamasını dağıtamayankardan pek umutlanmamak gerek ben artık güncelleme beklemiyorum nezaman çıkarsa artık malum v30 çıktı yazılımcı mühendisler part time v30 satışı yapıyorlar garibanlar nasıl yetiştirsin bu yoğunlukta ?

 4. İyi günler LG G5 modelinde ki cihazimin ahize kısmında ki boyasi kalkti alt kısımda ki metal görünmeye başladı ve aşırı derecede dikkatimi çekiyor. Yan taraflarinda da hafiften soyulma vardi pek önemsemedim fakat bu tam net görününce sıkıntı olmaya başladı acaba garanti kapsamina giriyor mu değişirler mi ? Lütfen yardımcı olun

  • Kardeş canını sıkma dünya malı seninle mi yaşayacak telefon bende de lg g5 var bende de güneşli havada sensör ekran aydınlatınca telefonda kasma oluyor bazen wi fi bağlanmıyor olur öyle şeyler bu arada bendeki sorunu bilen varsa cevaplasın lütfen ?

   • Ne olursa olsun garanti dışı zaten v10 kullanıyorum daha önce telefonu sıfırıyla değiştirdim hayalet ekran probleminden dolayı aynı hata tekrar ediyor fakat baktılar başedemiyorlar bütün ekranlar hatalı hayalet ekranı arızadan saymıyorlar artık lg benim için bitti

   • Hiçbir firma bu Ghost Screen olayını sorun olarak kabul etmiyor. Motorola, Xiaomi, Samsung, iPhone ve LG olmak üzere birçok firmanın akıllı telefonlarında bu soruna rastlanıyor. Sorun olarak görülmesi için Ghost Screen olayının ekranda kalıcı olması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here