4.5G Mobil internete yani LTE için ülkemizin alt yapısı hazır değildi ve kullandığımız telefonlarında hazır olmadığı bir gerçek. 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile 4.5G Şebekesini kullanmaya başladık. 300Mpbs hız bekliyorduk 35-50Mbps hızları zor gördük, bir çok bölgede 4.5G kapsama alanı dışında kalıyor şebeke 3G’den H+ ‘dan çekiyor. Bunların sebebleri başlıca neler bir bakalım.

lg g3 lte

Ekranda Neden Şebeke 4.5G yazmıyor?

Bunu bir kaç sebebi var, 1. Seçenek telefonunuz 4.5G uyumlu olmayabilir. Kullandığınız telefon 4.5G uyumlu ama yinede ekranda 4.5G yazmıyor. Bunun sebebide telefonunuzda 4.5G aktif olmadığı için 3G veya H+ yazıyor, aktif etmek ve eksik dosylar varsa indirmek için şu yazımızı okuyabilirsiniz –>> LG 4.5G Ayarları Yapma

Yukarıda ki şeçenekleri uyguladınız fakat hala 4.5G yazmıyorsa, sim kartınız uyumlu olmayabilir, kullandığınız operatörün çağrı merkezini arayarak veya operatörlerin şubelerine giderek sim kartı değişikliğin de bulunabilirsiniz. Aldığımız hataları tek tek sıralamaya devam ediyoruz. Sim kartımızda 4.5G uyumlu ve hala 4.5G yazmıyor ise bulunduğunuz bölgede şuanda 4.5G hizmeti verilmediğini söyleyebilirim. 4.5G çeken bir bölgede rahatlık ile kullanabilirsiniz fakat şehir merkezlerine uzak mekanlarda 4.5G şebekesini kullanamassınız.

  LG SUPER UHD TV ve Özel Hediyeleri Kazanma Fırsatı

lg lte

Ekranda Neden 4.5G Değilde 4G Yazıyor ? 

Bazı telefonlarda bu hata ile karşılasabilirsiniz, bunu bir sorun olarak görmeyin. LG G2 ve LG G3 gibi telefonlar 4G desteliyor ama 4.5G desteklemiyor malesef. Desteklimiyorsa peki 4.5G kullanamıyacakmıyız dediğinizi duyar gibiyim, öyle degil işte 🙂 LG G2 ve LG G3 150Mbps hıza erişebilir bu sebebden 4G kullanabiliyor. En fazla ulaşabileceğiniz hız bu oluyor. Durum böyle olunca LG G3 Ve LG G2‘de ekranda LTE veya 4G yazması normal bir durum.

# LG G3 ve LG G4 için 4.5G Ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

# LG G2 için 4.5G Ayarları için buradan yardım alabilirsiniz.

LG G4 ve V10 4.5G destekliyen modeller bu modellerde ekranda 4.5G veya LTE+ işaretini görebilirsiniz, bazen şebeke yoğunlugunda bu simgeler 4G ve LTE olarak değişebilir buda normal bir durum.

 

13 YORUMLAR

    • IMEI orijinal ise bulunduğunuz alanda 4.5G baz istasyonu yoktur. Orijinal değilse atılan IMEI kaydı, en fazla 3G çeken bir akıllı telefon modeline ait olabilir

  1. eşim ve ben LG G3 D855 model telefon kullanıyoruz. ikimizde sim kartlarımızı 4.5 uyumlu şekilde değiştirdik. fakat eşimin telefonunda 4.5g yazıyor ben bu güne kadar telefonumda 4.5g yazısını görmedim 4g yi gördüm sadece. eşimin telefonunu LG G3 android 6.0 desteği verdikten sonra güncelledik. benimkini ise daha önceden netten 6.0 a yükselttim. eşimin telefonuna 300 mb civarında bir güncelleme geldi fakat bana gelmedi. ikimizde aynı GSM şirketini kullanıyoruz. LG Mobile Tool programına taktığımda cihazımda güncelleme görünmüyor ve en son sürümü kullanıyorsunuz diyor. Herşeyin aynı olmasına rağmen 4.5g eşimde varken bende neden 4g görünüyor?

  2. MERHABA KERİM BEY GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİŞİMDEN GELEN LG G5 SE CİHAZIİM SİM KARTIMII TAKTIM ŞEBEKE 4.5 GÖRÜNÜYOR FAKAT GELEN MESAJDA CİHİZINIZ 4.5 G UYUMLU GÖRÜNMEMEKTEDİR. DİYOR ACABA BU CİHAZLAR UYUMLU DEĞİLMİDİR.

  3. GalRf-lteconfigs.apk dosyasını indirdim.
    telefona nasıl kuracağımı bilmiyorum. daha önce anlatıldı mı diye aradım bulamadım.
    Site için ellerinize sağlık,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here