Telefon Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir?

0
2542
Telefon Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir

Günümüzde neredeyse tüm verilerimizi telefonda taşıyoruz. Fotoğraflarımız, rehberimiz, galeri ve uygulamalarımızı mutlaka yedekleme yapmalıyız. Telefondaki verileri yedeklemediğimiz zaman kişisel verilerimizin kaybolma riski çok yüksektir. Bu yazımızda sizlere Telefondaki Verileri Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir? detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız.

  LG Backup İle Telefonu Hafıza Kartına Yedekleme

LG Akıllı telefonlarda bulunan LG Backup uygulaması ile telefondaki tüm dosyaları, verileri ve fotoğrafları kolayca hafıza kartına yedekleyebilir ve hafıza kartından yedeklerinizi telefona geri yükleyebilirsiniz. İşleme başlamadan önce telefonunuzda bir hafıza kartı olması gerekiyor. Çünkü bu anlatımda sizlere telefondaki verileri hafıza kartına nasıl yedeklersiniz onu anlatacağız.

  LG Backup Yedek Alma

 • Ayarlar – Genel – Yedekle & Sıfırla – LG Backup. Menüsüne giriş yapıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor. Biz telefondaki verilerimizi hafıza kartına yedek alacağımız için ”Kaydet & Eski haline getir” seçeneğini seçiyoruz.
  LG Backup Yedek ile Hafıza Kartına Yedek alma.

  Kaydet & Eski haline getir” seçeneğini seçtiğimizde karşımıza aşağıdaki ekran gelecek. Cihazdaki verileri Hafıza Kartına kaydedeceğimiz için, Verileri Yedekle seçeneğini seçip devam edeceğiz. Bu esnada unutmamanız gereken bir şey var. Telefonunuzun şarjı %30’un üzerinde olması gerekiyor. Benim tavsiyem %50 üzerinde bir şarj ile yedekleme işlemine başlatın. Yedeklenecek dosyaların boyutlarına göre yedekleme işlemi daha uzun sürebilir.

  Verilerimi Hafıza Kartına Yedekle.

  Verileri Yedekle dediğimizde yedeklenecek verileri seçmemiz için bir ekran açılacak. Bu ekranı aşağıda görebilirsiniz. Açılan ekranda yedeklemek istediğiniz yerleri işaretleyerek yedekleme işlemine başlatabilirsiniz.

  Hafıza Kartına Yedekleme

    Telefondaki Verileri Hafıza Kartına Otomatik Yedekleme

Aynı zamanda telefondaki dosyalarımızı veya verilerimizi hafıza kartına otomatik olarak haftalık aylık veya belirlediğiniz bir zamanda otomatik olarak yedekleme yapabilirsiniz.

  [ROM][6.0.1][D802] LG G2 Zephyr ROM Kurulum Rehberi
Hafıza kartına otomatik yedekleme.
 • Yukarıda anlattığımız gibi telefonumuzdan LG Backup uygulamasına giriyoruz.
 • Verilerimi Yedekle menüsüne girdiğimizde otomatik yedekle açık değilse üstte bulunan 3 nokta veya telefon modelinizde değişiklik gösterebilir, Otomatik yedekle menüsüne tıklıyoruz.
 • Yedekleme menüsüne Ajanda menüsü geliyor.
 • Ajanda menüsünün altında bulunan yedekleme zamanını seçiyoruz. Ben Her hafta olarak seçtim. Sizde uygun bir tarih seçebilirsiniz.
 • Otomatik yedeklemeyi açtığınızda her hafta yedek alırken bir önceki yedeği sileceğini unutmayın.
 • Ekranda bulunan Başlat düğmesine basıp otomatik yedeklemeyi başlatabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here