Telefon Meşgulken Arayanı Nasıl Görebilirim?

LG akıllı telefonlarda meşgulken arayan kişiyi ekranda görme ayarları nasıl yapılır?

2
20546

Telefon görüşmesi esnasında, tekrar bir çağrı aldığımızda karşı tarafın aramasını ekran da nasıl görebiliriz? Genellikle telefon meşgulken arayan kişiyi ekranda görebilirsiniz. Bir telefon görüşmesi esnasında sizi kimin aradığını görerek beklediğiniz önemli bir çağrıyı kaçırmamış olursunuz.

  Telefonum Meşgulken Arayan Kişiyi Ekranda Görme!

Normalde arayan kişiyi ekranda görme ayarlarınız açık değilse karşı tarafa ”Meşgul tonu” bildirimi çalar. Arama bekletme servisini aktif ettiğinizde gelen aramada karşı tarafa ”Aradığınız kişi şuanda başkasıyla görüşüyor” ikazını verecektir. Sizin telefon ekranınızda arayan kişi görünecek ve görüşme esnasında size bildirim tonu verecektir.

Arama bekletme servisini aktif ettiğiniz zaman konuştuğunuz kişiyi beklemeye alarak gelen çağrıya cevap verebilirsiniz. Telefon görüşmemiz uzun sürecekse gelen çağrı ile kısa tutarak arama yapan kişiye hızlı geri dönüş de sağlamış olacaksınız.

  WhatsApp Mesajlarının Önizlemesi Nasıl Kapatılır?

  Telefonla Konuşurken Arayanı Görme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdan çağrı bekletme kısa yollarını kullanarak aktif edebilir veya telefon ayarlarını kullanarak aktif edebilirsiniz.

lg v10
LG V10 arama ekranı
  • Aktif etmek için: *43# (arama tuşuna basınız)
  • İptal etmek için: #43# (arama tuşuna basınız)
  • Kontrol etmek için: *#43# (arama tuşuna basınız)

Bazı LG Akıllı telefonlarda yukarıda ki işlem maalesef işe yaramaya biliyor. Yukarıda ki işlemleri yaptınız ama aktif olmadıysa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

  LG Akıllı Telefonlarda Meşgulken Arayan Kişiyi Ekranda Görme Ayarları

  1. Telefon arama uygulamasını açınız.
  2. Çağrı Geçmişi bölümüne giriniz.
  3. Sağ üst köşede ki 3 noktalı menüye tıklayınız.
  4. Çağrı ayarlarına tıklayınız.
  5. Menünün en aşağısından Ek ayarlara tıklayınız.
  6. Çağrı Bekletme seçeneğini onaylayınız
çağrı bekletme
LG Çağrı bekletme servisi ayarları

Yukarıdaki işlemler gerçekleştirdik’den sonra Telefonunuz meşgulken arayan kişiyi ekranda görebilirsiniz. Telefonunuzu bir kere kapatıp açmanız yeterli.

2 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar ben de arama bekletme sorunu yaşıyordum. Her yolu denedim olmamıştı. Çağrı ayarlarından açtım olmadı. *43# yaptım olmadı. Kullandığım hattın müsteri hizmetlerini aradım ordan Aktif hale getirdiler. Sonunda oldu 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here