Bir kaç gündür LG G4 akıllı telefonların da ”Telefon simgesinin üzerinde Wifi işareti” olan bir simge beliriyor. Bu simge Akıllı telefonlar da Wif Calling aktif olduğunda belirmektedir. Wifi Calling ve Volte özelliği LG akıllı telefonlar geçtiğimiz aylarda bir güncelleme ile gelmişti.2016-19-10-22-08-00

Son dönemlerde neredeyse tüm kullanıcılarda bir anda çıkmaya başlayan bu simgenin tek bir açıklaması bulunuyor. Operatörler tarafından Wifi Calling desteği geldiğini söyleyebiliriz. Bu özelliği aktif olarak kullanmanız için 4.5G şebekesi üzerinden bağlantı yapmanız gerekmektedir.

Wifi Calling Nedir?

Ülkemizde geçtiğimiz Nisan ayında aktif olan 4.5G teknolojisi ile Wifi Calling özelliği hayatımıza girdi. Wifi Calling; Şebekenin çekmediği noktalarda, Varsa Wi-Fi aracılığı ile bağlanarak %100 kesintisiz görüşme yapılan bir teknolojidir. Bu teknoloji uzun yıllardır ABD’de kullanılmaktaydı, ülkemize yeni gelmiş bir teknolojidir. Bu özelliği kullanabilmemiz için operatörlerin desteklemesi gerekiyor. Wifi Calling teknolojisi ile uyumlu mobil operatörler tarafından bu teknolojiyi kullanabilirsiniz.

  LG G5 Android 7.0 Nougat Beta Sürümü (video)

Volte Nedir?

Volte ‘nin açılımı “Voice over LTE” (VoLTE) 

  • Birini ararken aynı zamanda neden aradığınızı sms olarak gönderebileceksiniz ; Örneğin geç saatlerde telefona bakmadığını bildiğiniz bir arkadaşınız sabaha karşı arıyorsunuz , gerekçenizi aynı anda yazarsanız sizin için zaman ayırabilir.
  • Videolu arama – görüntülü konuşma esnasında ekranda karşılıklı çizimler ve tarifler yapabilirsiniz. Bu adres tarifi olabilir bir nesnenin özellikleri olabilir ya da onu sevdiğinizi göstermek için kalp çizmiş olabilirsiniz.
  • Videolu görüşmeler HD kalitesinde olacak. Şu an kullanılan görüntülü konuşmalara dikkat ettiyseniz kendi görüntünüz net, karşı tarafın görüntüsü bulanıktır. Bu teknoloji ile karşı tarafa sizin, size karşı tarafın görüntüsü HD formatında iletilecek.

12 YORUMLAR

  1. Simdi size bir sorum olacak. Bu lg g4 lerde sifirlama sonrasi volte özelliğinin calismama durumu var. Bazi telefonlara guncelleme geldi. Eger lg g4 e de bir guncelleme gelirse o güncellemeyle bu sorunu hallederler mi? Biz cozume kavustururlar mi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here