Telefonda Güvenli Mod Nasıl Açılır?

2
20211

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Güvenli Mod Nedir? ve Güvenli Mod Nasıl Açılır? başlıkları altında Güvenli Mod (safe mod) hakkında bilgiler vereceğiz. Güvenli Mod Android telefonlarda aktif edildiğinde gereksiz uygulamaları ve görevleri devre dışı bırakıp saf Android yazılımını daha stabil kullanmasını sağlar.

  Güvenli Mod Nedir?

Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz gibi Güvenli Mod telefonumuzda bulunan gereksiz tüm uygulamaları devre dışı bırakıp, yazılımın çalışmasını daha stabil hale getirir. Telefonda karşılaştığımız ve işlem yapmamızı engelleyen uygulamaları kaldırmak için telefonu Güvenli Mod‘da başlatmamız gerekir. Telefonu güvenli mod ile başlattığımız zaman telefonda herhangi bir uygulama hatası ile karşılaşmayız. Böylece kaldırmak istediğimiz uygulamaları rahatlık ile kaldırabiliriz.

  Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Telefonda güvenli mod’u açmak çok kolaydır, yapacağınız işlem kısa ve basit bir işlem. Aşağıdaki işlemleri sırası ile yapınız.

  Telefonun kapatma (power) tuşuna uzun bir süre basılı tutuyoruz.

  LG G5 GPS Sorunu Nasıl Çözülür?

2016-23-11-21-28-22

  Açılan kapatma ekranında en üstte bulunan ”KAPAT” butonuna uzun süre basıyoruz. picsart_11-23-09-35-49

  Karşımıza bir menü çıkacak (aşağıdaki resim gibi) bu menüde TAMAM butonuna tıkladığımız zaman telefonumuz kapanıp ”Güvenli Mod” da açılacaktır.

picsart_11-23-09-34-11

  Güvenli Mod’da Uygulamaları kaldırmak için burada ki makalemizi okuyabilirsiniz. picsart_11-23-09-47-00

  Güvenli Mod’dan Nasıl Çıkılır?

Telefonda ciddi yazılım hataları yoksa Güvenli Mod‘dan çıkmak çok kolay. Telefonu kapat menüsünden ”Kapat ve Yeniden Başlat” butonuna tıkladığınızda telefonunuz kapatılır ve otomatik olarak yeniden başlatılır. Bu işlemi yaptığınızda %99 güvenli mod’dan çıkar. Çıkmadığı durumlarda; Telefonu kapatın, bataryası çıkıyorsa bataryasını çıkarıp beş dakika bekleyin. Ve daha sonra bataryasını takıp yeniden telefonu açın.

UNUTMAYIN: Telefonu güvenli mod ile başlattığınızda Telefonunuzda yüklü olan uygulamaların kullanıcı girişlerinden çıkış yapılır. Facebook, Twitter ve Instagram vb.  uygulamalara yeniden kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba telefonumun markasi lgk10 telefonun ekrani karardi ve sadece su yazi var durdu ne yazikki sist arayuzu ne yapmam gerekiyor acilll cevap verin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here