LG akıllı telefonlarda güncellemeler yapmak için bazı gerekli programlar vardır. LG G2 ve G3 gibi eski modeller için LG PC Suite; LG G4 ve G5 gibi yeni modeller için ise LG Bridge uygulaması kullanılabilmektedir. “Telefonum Firmware Update Ekranında Kaldı” Çözümü nedir?

FİRMWARE UPDATE İÇİN 3 ÇÖZÜM

Yazılım güncellemesi geldiğinde bilgisayarımızdan yardım alarak güncellemeleri bu programlarla yaparız. Güncellemenin sonlarına doğru yazılımın yüklenebilmesi için LG akıllı telefonumuz “firmware update” ekranına girer ve burada güncelleme devam edip başarıyla yüklenir. Bazı hatalarda güncelleme durur ve telefon “firmware update” ekranında kalır. Bu ekrandan çıkarmak için üç çözümümüz bulunmaktadır:

 • Yükseltme Hatalarını Kurtarma
 • LG Flash Tool
 • Telefonu Yeniden Başlatma

1-YÜKSELTME HATALARINI KURTARMA

LG akıllı telefonumuz için yardım almamız gereken programla güncelleme yaparken uygulama hata verebilir, internet bağlantısı kopabilir ve bu durumlardan dolayı güncelleme yarıda kesilebilir. Yarıda kesilen güncelleme sonucunda telefonumuzun yazılımı yüklenemez ve bu yüzden telefon “firmware update” ekranında kalır.

LG Mobile Support Tool

 • Bu sorunun çözümü için ilk olarak LG Mobile Support Tool programını indirin.
 • İndirdiğiniz programı bilgisayarınızda kurun ve çalıştırın.
 • Telefonu, “firmware update” ekranı açık bir şekilde bilgisayara USB kablo yardımıyla bağlayın.
 • LG Mobile Support Tool programının sağ üst köşesinde bulunan Ek Özellikler sekmesine basıp Yükseltme Hatalarını Kurtarma seçeneğine tıklayın.

adsiz adsiz1

Bu adımları uygulayarak telefonunuza yazılım yüklenir ve telefonunuz başarıyla açılır.

2-LG FLASH TOOL

Firmware Update ekranında kalan telefonunuz için diğer çözüm LG Flash Tool ile “kdz” flashlamaktır. LG akıllı telefonlarında kdz flashlamak için kullanılan “firmware update” ekranı kdz flashlamanız için en kolay yöntemlerden birisidir. Aşağıdaki makalemizden yararlanarak “firmware update” ekranından kurtulabilirsiniz.

LG Akıllı Telefonlara “Flashtool” Üzerinden Yazılım (Stock Rom) Yüklemek

3-TELEFONU YENİDEN BAŞLATMA

LG akıllı telefonunuzu bilgisayar, laptop veya şarj aleti gibi bağlayabileceğiniz aletlere bağlarken kendiniz bilmeden telefonu “firmware update” ekranına alabilirsiniz. Bu durum, siz kapalı olan telefonunuzu herhangi bir alete bağlarken “ses açma” tuşuna basılı tutarak bağladığınız için olur.

lg_g2_holding_buttons

Bu ekrandan kurtulmak için telefonun güç düğmesine yaklaşık 1-2 dk basınız. Bu işlem sonrası telefonunuz başarıyla açılacaktır.

PAYLAŞ
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis ile ilgili bilgilerim bulunmaktadır.
 • eylül

  benim telefon lg 3 aynı hatayı verdi açıp kapatılmıyor daha yeni oğrendiğim içinde flash tool u yükleyemmdedim

 • UFUK

  hiç biri işe yaramadı 🙁

  • senin telefon root error hatası veriyor sanırım. usb hata ayıklama modun kapalıyken eğer flash yarıda kesilince %99 anakartın ölür. bidaha da download moduna alamazsın cihazı. tel açılır lg logosu gelir tekrar resetler. download moduna da geçmez sürekli resetler kendini. başıma geldi. garantisi varsa gönder yenisini veriyorlar. yoksa anakartını değiştireceksin işi bilen herhangi bir teknik servisten başka çaren yok.