Bilinen GSM operatörleri arasında yer alan Türk Telekom, yaşanılan deprem sonrası oluşan hat kesintisinin giderilememesi ve bununla ilgili zayıf açıklama yaptığı düşüncesiyle kullanıcılarından özür diledi. Özrünü resmi Twitter hesabından yapan firmanın bir de hediye özür mahiyetinde hediye vereceği açıklaması yapıldı.

Türk Telekom, Depremle İlgili Açıklamalarını Yaptı

Yapılan açıklamalarla ilgili olarak konunun deprem sonrası yaşanılan hat kesintisi ile ilgili olduğu vurgulandı. İstanbul’da gerçekleşen depremde yaşanılan kesintinin giderilememesi ve buna çözüm bulunamamasıyla ilgili olarak özür açıklaması yapan firmanın bir de hediyesi oldu.

Merkez üssü Silivri olan deprem, İstanbulluları oldukça sarsmıştı. Bolu’ya kadar hissedilen deprem 5.9 büyüklüğünde olarak ölçülmüştü. İlk depremden sonra aralıklarla artçı depremler yaşayan İstanbullular, telefonlarına sarıldı lakin GSM operatörlerinin gazabına uğradı. 3 büyük GSM operatörü de bağlantı konusunda sınıfta kalarak kullanıcılarından büyük tepki topladı.

  LG G6 Mini Yakında Tanıtılabilir

Bunun farkında olan Türk Telekom, 27 Eylül 2019 Cuma saat 15.00’da resmi Twitter hesabı üzerinden basın açıklamasını duyurarak kullanıcılarından özür diledi. Bunun üzerine firma, özür niteliğinde kullanıcıların aylık 5 GB olmak üzere toplam 2 ayda 10 GB internet hediye edeceğini söyledi.

Birçok yerde internet olmasına rağmen insanlar, deprem sonrası yakınlarını arayamadı ve bir süre onlara ulaşamadı. Bu sorunla ilgili olarak GSM operatörü kullanıcıları tepkilerini tüm sosyal medya uygulamaları üzerinden haykırdı. 3 şirketin altyapı konusunda yetersizliği bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here