Android cihazlarda bazı sabit uygulamalar kendiliğinden geliyor ve cihazınızdan da kalkması pek mümkün olmuyor. Bazı uygulamaların kullanımı ise imkansız bir durum olup, bazı uygulamalar ise indirmeniz durumunda bile çalışmayabilir. Bu uygulamaları çalıştırmak ve kullanmak için farklı VPN uygulamaları kullanarak sanal konumunuzu değiştirmeniz bile yeterli gelmeyebilir.

Android cihazlarda önceden gelen uygulamalardan olan Asistan özelliği de bunlardan bir tanesidir. Google Asistan ise telefonunuzu kullanırken büyük bir kolaylık sağlar. Bu uygulama Google Arama ile çalışıyor. Google asistan aslında oldukça kolay bir şekilde çalıştırılmakta olup, birçok özelliği sizlere sunmaktadır.

Google Asistan’ın Özellikleri

  • Bulunduğunuz konuma göre hava durumu
  • Canlı maçların skor bilgileri
  • Hisse senetlerinin son durumları
  • Film önerileri
  • Google aramalarınıza göre haberleri ve asistan kartları

Yukarıda saydığımız özellikler ve daha fazlasını sizlere sunan Google asistan etkinleştirme işlemini ise cihazınızın uygulamalar kısmından Google giriş yapıyoruz. Google sayfasına girdikten sonra alt kısımdan Diğer kısmına tıklıyorsunuz. Karşınıza Google hesabınız gelecektir. Aşağı kısımdan ayarlar bölümüne giriş yaparak başlıyoruz.

  Instagram ingilizce Oldu Sorunu (çözüm)

Karşınıza Google hesabınız geliyor, isterseniz asistanınızı kişiselleştirebilirsiniz. Örnek olarak Kişisel Bilgiler kısmına Takma Ad sekmesinden kendi isminizi yazarak Google Asistanın size hitap şeklini belirlemiş olursunuz.

Yerleriniz seçeneğine ev veya iş adreslerinizi ekleyebiliyorsunuz. Kişiselleştirme ayarlarını isteğinize göre yazıyorsunuz. Daha sonra Asistan Sekmesinden asistanın temel ayarlarını yapabilirsiniz.

Diller Seçeneği’nden Türkçe’yi seçin veya konuşacağınız dili. Daha sonra Asistan Cihazlar’ı diye bir seçenek göreceksiniz. Kullandığınız cihazın gözükmesi lazım. Daha sonra seçiyoruz ve aktif hale getiriyoruz. 

Şimdi uygulamaya giriş yaparak, uygulamayı çalıştırmalısınız. Ekranınız açıkken ”Ok Google” diyerek istediğiniz zaman Asistanınıza erişim Sağlayabilirsiniz. İşlemler bu kadar basit olup, tüm özelliklerinden yararlanmak için uygulamayı çalıştırıp kolay bir şekilde telefonunuzu kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Şu an için Siri’ye kafa tutamasa bile kısa vadede Siri’ye fark atacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca bu özelliği açmak için telefonda bayağı uğraşmıştım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here