Teknoloji o kadar ilerliyor ki kesintisiz iletişim için operatörler tüm teknolojik olanakları sonuna kadar kullanmak için çalışıyor. Ülkemizde de kullanılmaya başlayan yüksek hızlı internet 4.5G teknoloji ile hayatımıza yeni teknolojiler girmeye başladı diyebiliriz.  1 Nisan’dan itibaren LG G4 ve LG V10 için Wifi Calling, Volte Görüntülü konuşma ve HD+ Ses teknolojini bazı operatörler kullanıma sundu. Şunda Avea LG V10 ve LG G4 için Volte desteği veriyor, Turkcell ve Türk telekom şuan sadece LG G4 için bu özelliği aktif etti. Vodafone için şuan elimizde net bir bilgi bulunmuyor diyebiliriz.

05-17-10.22.20

Volte LTE Teknolojisi İle Neler Yapılabilir?

  • Aramaların kurulum süresi kısalır, karşı taraf da hemen arama çalmaya başlar.
  • Ses, mobil veri üzerinden iletildiği için kalite artar.
  • Çağrı sırasında arka plan gürültüsü azalır.
  • Sesli çağrı sırasında video çağrıya çevirme ve istenildiğinde sesli çağrıya geri dönme özelliği kullanılabilir.
  • Aboneler kendi aralarında hd ses ile konulup,kaliteli video deneyimi yaşar. Erişim için LTE şebekesi yanında Wifi da kullanıldığı için artık aşağıda ki seneryolarda da yakınlarınız ile iletişim kurabileceksiniz. Hd kalitesinde ses ve video arama ile IP üzerinden mesjlaşma (SMS over IP) yapabilirsiniz.
  1. Hücresel kapsamanın olmadığı koşullarda; Bodrum kat, bazı plazaların üst katlarında gökdelenlerin en üst katı, otoparklar gibi hücresel kapsama sorunu yaşanan mekanlarda Wifi üzerinden internet erişimi var ise HD kalitesinde ses ve Video arama ile mesajlaşma yapabilirsiniz.
  2. Yurt dışında; Yurt dışında iken Wifi alanı olan noktalarda internet üzerinden Turkcell şebekesine bağlanarak roaming ücreti ödemeden Türkiye’de ki tarifeniz ile Turkcell hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
  3. Uçak Modu; Uçakta Wifi erişiminiz var ise Turkcell şebekesine bağlı olacaksınız. HD kalitesinde aranıp arayabilirsiniz, mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.
  4. Volte / VoWifi Handover; Evinizde, iş yerinizde veya otoparkınızda iken VoWifi ile başlattığınız çağrınızı bu ortamdan dışarıya çıkarken Volte’ye transfer oluyor. Kesintisis bir iletişim vaad eden handover senaryosunun terside mümkün. Yani dışardayken başlatyığınız bir Volte çağrısını kapalı alana girdiğinizde VoWifi’ye transfer edilebiliyor. Böylece çağrı sürekliliği sağlamış oluyor.
  LG V30s ThinQ Fiyatı Belli Oldu!

05-17-10.21.38

Turkcell Şebekesi ile Volte uyumlu LG G4 H815TR cihazıdır. Turkcell şuanda Sadece LG G4 H515TR cihazı için destek vermektedir. Yakın zamanda diger Cihazlar LG G5, LG V10 ve LG G3 içinde bu özelliği aktif edecektir.

lg g4 görüntülü konuşma

Volte ayarları için;

LG G4 ve LG V10 Volte Görüntülü Konuşma Nasıl Aktif Edilir?

2 YORUMLAR

  1. Bende lg g4 tr var volte gorusmesi hat uzerinden yapiyorum hattim turkcell wifi uzerinden gorusme kackere denediysem olmadi turkcell sordum wifi calling nasil oluyor diye lg ye aktarildim lg calisanlari bana dedikleri lg g4 te wifi calling yok dediler gelde kafayi yeme lutfen yardimci olurmusunuz nasil yapabiliriz wifi uzerinden

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here