USB Type-C Nedir?

0
1184

USB Type-C Nedir? Hangi telefonlar USB Type-C destekliyor? USB Type-C destekleyen LG modellerini ve Usb Type-C özeliklerini detaylı olarak aktarmaya çalışacağız. Son dönemlerde adından sıkça bahsedilen bir teknoloji. Yeni çıkan teknolojik ürünlerde adını sıklıkla duymuşsunuzdur.

USB-side

USB Type-C ile Hızlı Veri Aktarımı ve Daha Hızlı Şarj

USB Type-C, USB 3.1 standartlarında her iki yönünü de usb girişine takıp kullanabileceğiniz yeni bir bağlantı türü. Micro USB bağlantılarında sadece tek bir yönünü takmanız gerekirken, USB Type-C ile altı kısım üstte gelebilir veya üst kısmı alt kısma gelecek şekilde bağlantı birimine takılabilir. Promoter Group tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde 10Gbps veri aktarımı sağlayabiliyoruz. Ayrıca farklı bir cihazdan, diğer bir cihaza veri aktarımı 100W gibi bir enerji sağlıyor.

  Android 7.1 Nougat Geliyor İşte Yenilikler!

lg-g5-usb type c

LG G5 USB Type-C Desteği Bulunuyor

LG ilk kez mayıs ayında piyasaya sürdüğü amiral gemisi LG G5 modelinde USB type-C bağlantımı birimini kullandı. LG G5, QC 3.0 Hızlı Şarj Destekli USB Type-C kullandığı ilk akıllı telefonu olmuş oldu. Aynı zamanda kullanılan bağlantı biriminin USB On-The-Go (OTG) desteği de veriyor. Qualcomm Quick Charge 3.0 hızlı şarj özelliği sayesinde 30dk. içinde %83 doluluğa erişebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here