Yeni güncellemeyle birlikte LG V30 V300S/K/L modelleri AI yazılım teknolojisine kavuşuyor. AI yazılımı, Güney Koreli firmanın yeni modelleri LG V30s ThinQ ve LG V30s+ ThinQ modelleri ile hayatımıza girmişti. Birçok açıdan hayatımızı kolaylaştıracak olan yapay zeka teknolojisi, LG V30 AI güncellemesi adı altında V300S/K/L modellerine dağıtıldı. Yapay zeka haricinde farklı yenilikler de getiren güncelleme ile ilgili diğer LG V30 modellerinin alacağı da biliniyor.

LG V30 AI Yazılım Güncellemesi

Yeni yazılım güncellemesi ile birlikte LG V30 V300S/K/L modelleri AI yazılımına sahip oldu. LG V30 AI yazılımıyla birlikte birçok yenilik getirildi. Şu an için LG V30 Güney Kore modelleri için yayımlanan yeni güncellemenin diğer modeller için de dağıtılacağı biliniyor. Yeni AI yazılım güncellemesinin getirdiği yenilikler şöyle sıralanıyor:

 • LG V30 AI yazılımıyla kamera uygulamasına QLens, AI kamera, Parlak Modu, QVoice ve Google Assistant özellikleri getirildi.
 • Güney Kore ülkesine özel Cacao Bank üzerinde parmak izi ile ödeme imkanı getirildi.
 • Şarj etme ve telefonu yeniden başlatma özellikleri geliştirildi.
 • Google Drive üzerinden dosya indirme boyutu 4 GB boyutundan daha yüksek kapasiteye çekildi.

Bu özelliklere ek olarak yaklaşık 820 MB dosya boyutuna sahip yeni güncellemeyle birlikte Android Güvenlik Yaması da 1 Mart 2018 tarihine güncellendi. Yeni güncellemeyle birlikte LG V30, model adına göre V300S21b, V300K21b ve V300L21b şeklinde yeni versiyona sahip oldu.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: V300K21e
 • Kernel Sürüm: 4.4.78 perf+
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.03.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c1-2-00034-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 821 MB (OTA Boyutu)
 • KDZ Dosyası: V300S21e_1113.kdz
  LG G5 Android 7.0 Nougat Güncellemesine Kavuşuyor!

LG V30 AI Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni yazılım güncellemesini yapmak isteyen LG V30 V300S/K/L kullanıcıları, bilgisayardan yapmak için LG Bridge programını kullanmaları gerekmektedir. Bilgisayar üzerinden bu programı kullanmak isteyen kullanıcılar buraya tıklayarak LG Bridge programını indirip kurabilirler.

LG Bridge programı üzerinden güncellemeyi yapamamayan kullanıcılar, telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edip OTA üzerinden güncellemeyi gerçekleştirebilirler.

OTA üzerinden güncellemeye kavuşamayan kullanıcılar, son olarak güncellemeyi manuel yollarla yapabilirler. Manuel yolla yapmak isteyen kullanıcılar, KDZ yükleme programı olan LG UP programını bilgisayarına indirip kurmaları gerekmektedir. LG UP programını indirip kurmak için buraya tıklayın.

Güncelleme yapmadan önce;

 1. Telefonunuzun batarya seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 2. Telefon üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, güncellemeyi Wi-Fi veya Mobil Veri ile yapıp yapmadığını kontrol etsin. Mobil veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olup ücretlendirme oluşabilir.
 3. Bilgisayar üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, telefona ait sürücülerin bilgisayarda yüklü olduğundan emin olsun. LG Bridge ile güncelleme yapmadan önce her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.
 4. Manuel kurulum aracı kullanarak güncelleme yapmak isteyenler doğru KDZ dosyasını indirdiklerinden emin olsun. LG UP ile manuel kurulum öncesi her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

Oto Modu ile Çekilmiş Örnek Fotoğraf

AI Modu ile Çekilmiş Örnek Fotoğraf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here