Video Çekerken “Çıt Çıt” Sesi Çıkıyor Sorunu

4
1753

Her akıllı telefon kullanıcısı, telefonu ile birlikte güzel anıların fotoğrafını çeker ve videolarını kaydeder. Son zamanlarda LG G4 kullanıcıları, video çekiminde yaşadıkları “çıt çıt” sorundan şikayetçi olmaya başladılar.

Çıt Çıt Sorunu Çözümü

LG G4 kullanıcıları, eşsiz ve mükemmel performans sunan kameralarıyla video çekmek istediklerinde ses sorunu ile karşılaşıyorlar. Örneğin; araba ile giderken yolun videosunu çektiklerinde ortamın sesi haricinde videoda “çıt çıt” sesleri de yankılanıyor.

Çıt çıt sesinin çıkmasını kronik bir sorun olarak algılayan telefon kullanıcıları, her ne kadar bu şekilde tahmin etseler de bu sorun kronik bir sorun olarak geçmemektedir.

Sorunun Kaynağı Wi-Fi

Telefonun anakartı üzerinde bulunan Wi-Fi entegresi, telefonda Wi-Fi aktifken tarama başlıyor ve bu tarama oldukça güçlü bir tarama oluyor. Çekim gücü açısından taramayı geniş bir alanda güçlü yapan entegre, kendi tarama gücünden dolayı çıkan sesi video çekimlerine yansıtıyor ve ortaya nahoş bir durum olarak yansıtıyor.

LG G4 kullanıcılarının sorundan kurtulmak için tek yapmaları gereken şey, telefon ile video çekimi yapmadan önce Wi-Fi ağını kapatmaktır. Wi-Fi kapalıyken videoda seslerinin çıkmayacağını anlayacaklardır.

4 YORUMLAR

  1. Telefonu ilk aldığımda bu sorun çıkmıyor fakat bir süre sonra çıkıyor ise bunun arıza olarak kabul edilmesi gerekmez mi? Ayrıca o kadar para veriyorsun fakat kamera ile çekim yaparken wifi kapatacaksın. 7 senelik s2 6 senelik s3 hala çalışıyor fakat lg g4 1 kere çeşitli sorunlardan değişim oldu, ikinci kez tamirde şu anda. İlginç…

  2. İyi de bu bir sorun çözümü değil ki. Wi-fi kullanırken videpço çekemiyor olmak eziklik abidesi bir durum. Zira geçmişte böyle bir sorun da yoktu. Son gelen güncellemelerden sonra oluştu bu. Muhtemelen geliştiriciler şipidik terlikleriyle çalışıyorlar.

    • Merhaba Yusuf Bey, oluşturduğumuz makalemizde çözüm olarak makale içindeki adımlar mevcuttur. LG G4 modeli haricinde de bazı akıllı telefonlarda bu durum ortaya çıkabiliyor. Çözüm ortaya çıktıkça makalemize ekleme yapacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here