WhatsApp’ın bilgilerinizi Facebook ile paylaşmasını engelleyin. WhatsApp yayımladığı son güncelleme ile bilgilerinizi Facebook ile paylaşmak için sizden bir onay istiyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp uygulamasına güncelleme yaptıysanız, kullanım sözleşmesi karşınıza çıkmıştır. Kullanım sözleşmesi uyarısı ile karşılaşmadıysanız, WhatsApp uygulamasını güncellediginizde karşınıza mutlaka çıkacaktır.

Facebook himayesinde olan WhatsApp uygulamasını, reklam pazarlama alanında kullanmaya başlayacağının habercisi olduğunu söyleyebiliriz.

WhatsApp kullanım sözleşmesini 30 gün içerisinde iptal etme hakkınız bulunuyor.

Hemen hemen çoğu WhatsApp kullanıcısı bu sözleşmeyi okumadan onayla butonuna tıklamıştır. Yakın zamanda Facebook, sizin bilgilerinizi kullanarak Whatsapp üzerinden markaların reklamlarını çatır, çatır gönderecektir.

PicsArt_08-29-12.25.51

WhatsApp Kullanım sözleşmesini nasıl iptal edilir.

Yeni güncellenen telefonlarda WhatsApp uygulamasını açtığınız zaman karışınıza hizmet koşulları ve gizlilik politikası onay sayfası gelecek. Yazının üst kısmında bulunan “okuyun” bağlantısına tıklayınız. Açılan pencerenin alt kısmında yer alan “Facebook’un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için, Whatsapp hesap bilgilerimi Facebook’la paylaş. Bu ayarla, sohbetleriniz ve telefon numaranız Facebook üzerinde paylaşılmaz.” seçeneği  yanındaki onay kutucuğunu işaretini kaldırıyoruz. Sonrasında “Onayla” butonuna tıklayarak işlemi tamamlamış olacaksınız.

  LG G4 İçin Xposed Installer Yükleme Rehberi

Daha önce kabul edilen Kullanım sözleşmesi nasıl iptal edilir?

Bir çok kişi gibi sizde hizmet koşulları ve gizlilik politikasını okumadan kabul ettiniz ama şimdi pişman oldunuz veya çok fazla reklam gelmeye başladı, bu olayda sizi çok rahatsız etmekte. Yapacağınız işlemler oldukça kısa ve basit.

  • WhatsApp uygulamasını açın
  • Sağ üst köşede bulunan 3 noktalı menüye tıklayın
  • Açılan menüden Ayarlar menüsüne girin
  • Hesap menüsüne dokunun
  • Hesap seçeneğininde en alt kısımda  “Hesap bilgilerimi paylaş” seçeneği yanında bulunan onayı kutusunu kaldırmanız yeterli olacaktır.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba. Ben okumadan kabul edenlerdenim. Bende böyle bir seçenek görünmüyor. WhatsApp uygulamasını silip yeniden yükledim fakat bu seçenek gelmedi. Rica etsem yardım edebilir misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here