WhatsApp Mesajlarının Önizlemesi Nasıl Kapatılır?

7
33173

Bildiğiniz gibi telefonunuza WhatsApp’tan mesaj geldiğinde telefon ekranınızın üst kısmında WhatsApp Mesajınızın bir ön izlemesi çıkmakta. Bu makalemizde de WhatsApp mesajlarının önizlemesi nasıl kapatılır konusuna değineceğiz.

Whatsapp mesaj önizleme kapatma!

WhatsApp’ın dışında Facebook Messenger ve Skype gibi anlık mesajlaşma uygulamalarından ya da telefonunuzun Off-Line Mesajlaşma (SMS) uygulamasından mesajlar geldiğinde veya Facebook ve Twitter gibi uygulamalardan bildirimler geldiğinde telefon ekranınızın üst kısmında mesajın ya da bildirimin içeriğini gösteren açılır bir pencere gelmekte. Ve çoğu akıllı telefon kullanıcısı telefonuna bir mesaj ya da bildirim geldiğinde ekranın üst kısmında çıkan açılır pencere bildirimlerinden oldukça rahatsız olmakta.
2016-28-10-23-32-10

Peki bu açılır pencere bildirimleri kapatılabilir mi? Tabii ki evet! Hem de çok kolay bir şekilde ekranın üst kısmında çıkan açılır pencere bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Ekranın üst kısmında çıkan açılır pencere bildirimlerini kapatmak için;

 • Telefonunuzun Ayarlar’ına girin.
 • Ayarlar altından Genel > Uygulamalar’a dokunun. Telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamalar bir liste halinde sıralanacaktır.
  2016-28-10-23-35-24
 • Listeden açılır pencere bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamayı bulun ve uygulamanın üzerine dokunun.
 • Dokunduğunuz uygulamanın Uygulama Bilgileri ekranı açılacaktır.
  2016-28-10-23-34-46
 • Uygulama Bilgileri ekranından Bildirimler’e dokunun ve Gözetlemeye İzin Verin seçeneğini deaktif duruma getirin.
  2016-28-10-23-33-56
  Bildirim Işığı Kendi Kendine Yanıp Sönüyor Hatası Çözümü

Hepsi bu kadar! Bu anlatımı açılır pencere bildirimlerini kapatmak istediğiniz tüm uygulamalar için kullanabilirsiniz.

Ek olarak; bildirimler ekranındaki diğer seçeneklerin de işlevlerine değinecek olursak,

 • Engelle seçeneğini aktif duruma getirirseniz o uygulama artık size bildirim gönderemez. Eğer size çok fazla gereksiz bildirim gönderen bir uygulama varsa bu seçenek ile o gereksiz bildirimlerden kurtulabilirsiniz.
 • Öncelik seçeneğini aktif duruma getirirseniz o uygulamanın bildirimleri bildirim panelinin en üstünde görünür ve telefonunuz’un Rahatsız Etme modu aktifken sadece bu uygulamadan bildirimler alırsınız.
 • Duyarlı İçeriği Gizle seçeneğini aktif duruma getirirseniz o uygulamanın bildirimleri artık kilit ekranında ön izleme olarak görülmeyecek, sadece o uygulamadan bir bildiriminiz olduğunu görebileceksiniz. Mesajlarınızın gizliğini korumak için önemli bir ayar.
  2016-28-10-23-49-28

7 YORUMLAR

 1. V10 servisten geldikten sonra ekran bildirim önizlemelerini kapatamıyorum. Ne uygulamalarda ne de ses bildirimdeki uygulamalardan ayarlayamadım. Nasıl yapabilirim?

 2. mrb.lg g6 kullanıyorum,yeni aldım. menüde “gözetlemeye izin verin” şeçeneği yok. ayarlardan “açılır penceler yok” diyorum fakat yinede olmuyor. bilgisi olan varsa yardımcı olur musunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here