WhatsApp Web Nedir? Giriş Nasıl Yapılır?

0
158

Hemen hemen herkesin kullandığı android telefonların olmazsa olmazı WhatsApp oldukça sık kullandığımız bir uygulama. Gün içindeki konuşmalarımızı, mesajlaşmaları hatta iş görüşmelerini bile buradan gerçekleştiriyoruz.

Size gönderilen bir dosyayı veya videoyu bilgisayarınıza aktarmak istiyorsunuz veya bir belgenin fotokopisini almak istiyorsunuz. Bilgisayardan veya tablet ile kendi WhatsApp uygulamanıza girmeniz mümkün. Eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız sizler için adım adım anlattık.

WhatsApp Web

Hiç şüphesiz bilgisayar başında çalışanlar için oldukça kolaylık sağlıyor. Bu özellik sayesinde sürekli telefon kontrolü yapmak ihtiyaç olmaktan çıktı.

2015 yılında duyurduğu WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü özellikleri sayesinde bilgisayar kullanıcıları artık telefona ihtiyaç olmadan listelerinde bulunan kişilere mesaj gönderebiliyor, durum paylaşımları yapabiliyor.

WhatsApp Web Nedir?

Android telefonların vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp tarafından yayınlanan ve bilgisayar ile WhatsApp bağlantısı yapmaya yarayan uygulamanın adıdır.

  WhatsApp'ın Bilgilerinizi Facebook ile Paylaşmasını Engelleyin!

Yöntem sayesinde telefon ile bilgisayar eşleşmesini QR Kodu onayladıktan sonra rahatlıkla uygulamaya giriş yapıyorsunuz. Bu sayede listenizde bulunan kişilere mesaj gönderebiliyor, durumları okuyabiliyor ve paylaşımlar yapabiliyorsunuz. WhatsApp web kullanabilmek için öncelikle AndroidIOSWindows Phone ve BlackBerry işletim sistemlerine sahip bir cep telefonunuz olması gerekiyor.

Giriş Nasıl Yapılır?

Yukarda belirttiğimiz işletim sistemine sahip bir telefonunuz ve bilgisayarınız varsa WhatsApp web bağlantısını kullanmanızda bir sorun çıkmayacaktır. Kullanmak istediğiniz tarayıcınızı açın(Chrome, Mozilla veya Opera) ve WhatsApp sürümünün güncel olduğuna emin olduktan sonra kodu okutun ve giriş yapın.

  • WhatsApp’ı Telefonunuzda Açın
  • Menü  veya Ayarlar  simgesine dokunun ve WhatsApp Web‘i seçin.
  • Kod almak için telefonunuzu yanda bulunan koda doğrultun (QR)

Yukarda belirtilen adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra güvenle bilgisayar üzerinden WhatsApp uygulamanıza giriş yapmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here