Whatsapp’a Yerli Rakip İLETEE

0
206

Yerli mesajlama programı İletee’nin çalışmalarına başladığı bilgisi HAVELSAN’dan geldi.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, “İletee‘de WhatsApp’tan daha fazlası bulunacak, çok güvenli olacak.” dedi.

YIL ORTASINDA TANITIMINI YAPACAĞIZ

Genel Müdür Atalay, İletee hakkında şunları söyledi:

“İletee adını verdiğimiz platformda WhatsApp’ın özelliklerinden daha fazlası bulunacak, bizimki çok güvenli olacak. Mobil iletişim sunucuları Türkiye’de olacak.”

Telefonda, güvenli bir alanda donanıma gömülü bir işletim sistemi üzerinden çalışacağından bahseden Atalay şöyle devam etti:

“Dışarıdan cep telefonu ele geçirilse yada hacklense dahi haberleşme güvenli hale gelecek. Bunu niye şimdi yapıyoruz? Çünkü 5 yıl önce öyle bir talep ve bu ihtiyacın farkındalığı yoktu. Artık bu talep oluştu, biz de buna yatırım yapmaya başladık. Ürünün prototipini çıkardık. Yıl ortasında tanıtımını yapacağız. Yıl sonuna kadar pazara sunmuş olacağız. Çok yakın zamanda yerli bir cep telefonu üreticisiyle bunu pazara sunmayı hedefliyoruz.”

  LG G8 ThinQ Batarya Kapasitesi Belli Oldu

HAVELSAN’ın kriptolu mobil yazılımlarında milli çözümler konusundaki bu çalışması takdir edilecek durumda, fakat açıklamadan anlaşılan İLETEE’nin bir telefon markası ile lanse edilecek olması, diğer mesajlaşma uygulamalarına özellikle Whatsapp’a nasıl rakip olacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here