WhatsApp’ın rakibi yerli uygulamanın çalışmalarına başladığı bilgisi HAVELSAN’dan geldi. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, “İletee uygulamasında WhatsApp’tan daha fazlası bulunacak, çok güvenli olacak.” dedi. Ciddi oranda yerli alanda gelişim yakalamak isteyen firmalar, bu dönemde sosyal medya üzerine yönelmeye başladı.

WhatsApp Rakibi İLETEE Tanıtımı yıl ortasında yapılacak

Genel Müdür Atalay, İletee hakkında şunları söyledi:

“İletee adını verdiğimiz platformda WhatsApp’ın özelliklerinden daha fazlası bulunacak, bizimki çok güvenli olacak. Mobil iletişim sunucuları Türkiye’de olacak.”

Telefonda, güvenli bir alanda donanıma gömülü bir işletim sistemi üzerinden çalışacağından bahseden Atalay şöyle devam etti:

“Dışarıdan cep telefonu ele geçirilse yada hacklense dahi haberleşme güvenli hale gelecek. Bunu niye şimdi yapıyoruz? Çünkü 5 yıl önce öyle bir talep ve bu ihtiyacın farkındalığı yoktu. Artık bu talep oluştu, biz de buna yatırım yapmaya başladık. Ürünün prototipini çıkardık. Yıl ortasında tanıtımını yapacağız. Yıl sonuna kadar pazara sunmuş olacağız. Çok yakın zamanda yerli bir cep telefonu üreticisiyle bunu pazara sunmayı hedefliyoruz.”

  LG G7 ThinQ Sağlamlık Testine Girdi

Bu açıklamalarda bulunan HAVELSAN, yapmış olduğu yeni girişimle Türkiye’nin sosyal medya üzerinde yerli girişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu katkının üzerinde ülkemizde yerli girişime daha fazla önem verilmesini arzu ediyor.

HAVELSAN’ın kriptolu mobil yazılımlarında milli çözümler konusundaki bu çalışması takdir edilecek durumda, fakat açıklamadan anlaşılan İLETEE’nin bir telefon markası ile lanse edilecek olması, diğer mesajlaşma uygulamalarına özellikle Whatsapp’a nasıl rakip olacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here