Yeni Amiralin İsmi Belli Oldu: LG G7 ThinQ!

0
1154

LG’nin yeni amiral gemisi modeli LG G7 ile ilgili isim karışıklığı devam ediyordu. Kaynakların sızdırdığı haberlerde LG G7 olarak anılan yeni amiral gemisi modelin adı belli oldu gibi görünüyor. 2018 yılının ilk aylarında LG G7 adı yerine başka ad ile çıkacağı söylenen amiral gemisi için LG Icon adı verilmişti. Daha sonra Judy kod adıyla çıkan modelin LG Judy olarak adlandırılacağı yazılmıştı. Çıkan son haberle birlikte yeni amiral gemisi model, LG G7 ThinQ adıyla anılacak.

LG G7 ThinQ Geliyor

Yeni amiral gemisi modelin ismi LG G7 ThinQ olarak anılacak. Amiral gemisi model için birçok isim haberlerle ortaya atılmıştı lakin yeni isim gerçekten bomba gibi geliyor. Akıllı telefonlar için bilgi sızdıran Twitter kullanıcısı Evan Blass, atmış olduğu tweette “Güle güle LG G7, merhaba LG G7 ThinQ” cümlesini kullanıyor. Bu ismin sebebinin ise MWC 2018 etkinliğinde tanıtılan LG V30s ThinQ ve LG V30s+ ThinQ modelleri oluyor. Yeni amiral gemisi, kamera özellikleri tarafında bulunduracağı AI yazılımı ile birlikte gelecek ve bizlere QVoice, QLens ve daha birçok özelliği sunabilecek.

  LG Smart TV Disney+ Desteği Geliyor!

LG G7 ThinQ Kamera Özellikleri

Yeni amiral gemisi model G7 ThinQ, arka tarafta 16+16 MP çözünürlükte çift kamera bulunduracak. Rakibi Samsung ile kıyasıya mücadele ettiği bu alanda geri kalmak istemeyen LG, yeni amiral gemisinin ana kamerasında f1.5 diyafram açıklığı sunacak. Kamera yazılımı içinde bulunduracağı yapay zeka ile birçok işi başarabilecek akıllı telefonun QVoice, QLens, QR Code ve nesneleri analiz edebilme gibi özellikleri bulunacak. LG V30s ThinQ ve LG V30s+ ThinQ modellerinden neredeyse farksız olacak amiral gemisi modelin ön kamerasıyla ilgili bilgi ise yer almıyor.

Diğer teknik özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak M+LCD olarak adlandırılan yeni panelle gelecek amiral gemisinin bir de OLED ekranlı varyantı olacak. Teknik detaylarına bakıldığında 6.1 inç büyüklüğünde gelecek modelin 3120 x 1440p çözünürlük desteği olacak. Bu çözünürlüğün farklı olması, akıllı telefonun çentikli yapı ile gelmesi ve 19,5:9 ekran formatını bulundurduğundan dolayı oluşuyor. Yongası Snapdragon 845 ile güçlenecek modelin RAM ve depolama tarafında 4/64 GB ve 6/128 GB olmak üzere iki varyantı yer alacak. Büyük modelin adı ise yüksek ihtimalle LG G7+ ThinQ olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here