Google‘ın, kullanıcılara sunmaya hazırlandığı yeni servisi Youtube Go ile kullanıcılar artık Youtube üzerinden video izlemek için çevrim içi olmak zorunda kalmayacak. Temel özelliği internetsiz video izleyebilme olan Youtube Go ayrıca kullanıcılar için kişiselleştirilmiş tavsiyelerde de bulunacak. Şuan için sadece Hindistan’da indirmeye sunulmuş durumda olan Youtube Go‘nun ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı gizemini korumakta.

Çevrimdışı video izlemek, bir çok internet kullanıcısının ortak beklentisiydi. Bu uygulama ile artık sevdiğiniz videoları tekrar izlemek istediğinizde Youtube, internet kotanızdan kullanmayacak.

youtube-go-lgdestek

Youtube Go Kullanıcılara Neler Sunuyor?

Youtube uygulamasında gördüğümüz Trend Videolar bölümü Youtube Go‘da da yer alıyor, ayrıca uygulamada bir videoyu izlemeden veya daha sonra izlemek için indirmeden önce ön izleme yapma imkanı buluyor. Bir diğer özellik ise kullanıcılar izlemek ya da indirmek istedikleri videolarda çözünürlük seçimi yapabilecek, indirilecekleri videonun tahmini boyut bilgisini de görebilecekler.

  Hayatımızı Kurtaracak Doğru Bilgiler

Google yapmış olduğu açıklamada internet erişiminde yaşanan problemlerin Youtube kullanımına bir engel teşkil etmemesi gerektiğini ifade ediyor. Google, Hindistan’da 15 farklı şehirde denemeler yaptığını, beta sürümün yüzlerce insan tarafından test edilmiş olduğunu ve alınan olumlu geri bildirimler sonucunda Youtube Go‘yu geliştirme kararı aldığını açıkladı.

Youtube Go Ekran Görüntüleri

Youtube Go’yu Nasıl Yüklerim?

Youtube GO uygulaması şuan için sadece Hindistan ile sınırlı. Global olarak kullanıma açıldığı zaman ya da apk dosyası sızdırıldığında sizlerle paylaşacağız.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here